Mustvee noortekeskus pakub palju põnevat

Pärast külaliste lahkumist tulid nad vaikselt ja vaatasid esialgu ootusärevalt ringi, kas juba tohib. Muidugi tohib! Mustvee avatud noortekeskus (ANK) taasavati kolmapäeval Mustvee koolis.

Avatud noortekeskusesse on oodatud kõik lapsed, noortekeskuse töötajatel aga on kamaluga ideid, kuidas aega põnevalt sisustada.

Esimesi uudistajaid oli üle kolmekümne, teisel päeval kümmekond külastajat, reedel toimunud teemakohvikul ning helkurkõnnil oli ka rohkelt osalejaid.

MTÜ Helyssa asutasid Mustvee ANK-is tegutsevad ema ja tütar, Siret ja Sigrid Laurikainen täpselt üheksa kuud tagasi. ESF kaasrahastatud programmi Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine raames toimuvate tegevuste läbiviimiseks saadud raha toel on sisustatud köök.

Ruumide korrastamiseks andis raha Mustvee linn. Ruumide saatuse otsustas Mustvee linnavolikogu. Köögi asemel oli kunagi kaks ruumi, kuhu ladustati kõik mittevajalik ehk pehmelt öeldes oli tegemist kolikambritega. Kahe ruumi vahelt võeti sein maha, muidu oleks köök lihtsalt liiga väikeseks jäänud.

Siret Laurikainen märkis, et lähiajal saab noortekeskuses kindlasti teha käsitööd, toimub loodusring ning saab vaadata televiisorit. Arvutiruumi valmimisel saavad lapsed kasutada ka arvuteid. Hetkel olemasolevas arvutis on logiraamat, kus lapsed noortekeskusesse tulles end registreerivad. Lisaks saab joonistada, on pusled, lauamängud, klotsid, autorajad, legod. Nii et tegevust peaks jätkuma igas vanuses õpilastele.

“Noortel peab olema koht, kus nad end mugavalt tunnevad. See on ka linna jaoks väga oluline,” tõdes Sigrid Laurikainen.

“Meile on kõige tähtsam, et lapsed saaksid veeta oma aega kasulikult ja arendavalt seni, kuni bussilemineku aeg on käes,” ütles Siret Laurikainen.

Esialgu on plaanitud keskust lahti hoida kell 14-17, kuid tegelik lahtiolekuaeg selgub ikkagi lähiajal. “Viimane buss läheb 16.30 paiku, selle ajani saavad kõik huvilised soojas majas tegutseda,” tõdes Siret Laurikainen. Tema töötab koolis sekretärina ja on majas nii kaua kui vaja.

Kõik lapsed, kes Mustvees õhtuti trennis käivad, saaksid enne kojuminekut vahepeal soojas noortekeskuses olla, koolitööd teha või muidu kasulikult aega veeta. “Sellega ei tohiks küll mingeid probleeme tekkida,” märkis Sigrid Laurikainen.

Noortekeskuse püsikliendid on kindlasti abilised Sofia Augusta, Ariana, Emma Lotte, Anton ning loodusringis käivad õpilased Kamilla, Erika, Klaarika, Kristiina, Johannes, Robert.

Noortekeskuse avamispäeval oli Peipsi gümnaasiumis rebaste ristimise ja kooli sünnipäeva pidu, seetõttu naaberkooli lapsed keskuse avamisele ei jõudnud. Aga edaspidi lubasid nad kohal olla.

Mustvee vallavanemal Jüri Morozovil on väga hea meel, et noortekeskus taas tegutseb. Ta lubas noortekeskuse töötajatele pidulikul avamisel, et vald kingib neile kindlasti soovitud tolmuimeja. Suure lauamängude karpide kuhjaga tulid kultuurikeskuse ja raamatukogu töötajad. Teised külastajad kinkisid maiustusi ning uude kööki saadi ka puhastusaineid. Noortekeskuse varud täienesid silmnähtavalt ja selle üle on väga hea meel.

Mustvee kooli direktor Raivo Vadi ütles, et õnneks on Eestis palju noortekeskusi ning nende kogemustest on võimalik õppida. Jalgratast keegi leiutama ei pea. Lähiümbruses on toimivad noortekeskused.

Raivo Vadi hinnangul tuleb koordineerida ühinenud valdade noortetööd nii, et üksteist ei dubleerita. “Me tegeleme samade laste ja noortega, sellepärast võiks pakkuda erinevaid tegevusi. Ei ole mõtet samadele lastele teha samu asju mitmes erinevas kohas,” tunnistas ta. Tema hinnangul Mustvees võimaluste puudumise üle küll kurta ei saa. “Kultuurikeskuses tegutsevad ringid, spordihoones erinevad trennid, nüüd lisandus ka noortekeskus.”

Neli aastat, mil noortekeskus Mustvees ei tegutsenud, oli noortele üpris keeruline, bussiaega tuli parajaks teha lihtsalt linna peal hängides, bussijaamas või raamatukogus.

Noortekeskuse töötajate poolne sõnum noortele – olge aktiivsed ja külastage meid, koos võime liigutada mägesid.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus