Mustvee Näkiks valiti Margit Jürgenstein

Näki valimised toimusid Mustvee Noorteklubi ?Alter Ego? vedamisel, kellele oli nõu ja jõuga abiks Mustvee kultuurikeskuse huvijuht Külli Sumin.

Mustvee järveäärses parklas PeipsiSandsi telgi juures toimunud näki valimistel osales kokku seitse neidu vanuses 16 -21. Osalejad olid nii eesti kui ka vene rahvusest ning kõik näkikandidaadid polnudki Mustveest pärit. Osalesid Veronika, Anna, Katrin, Birgit, Margit, Nele ja Jekaterina.

Neljas voorus tuli näidata oma ilu ja nutikust. Kandidaate tutvustavad tekstid olid neidude endi koostatud. Ette luges need õhtujuht Mariliis Õunapuu, kellele pakkus tema ametis tuge Soome endine mister Henry Saari.

Esimene voor oli rahvuslik ehk siis tuli kanda rahvariideid ? kas eesti, vene või mingi muu rahvuse omi, polnud seejuures oluline. Enne teise vooru juurde asumist intervjueeriti ?üriiliikmeid ? aeroobikakuninganna Katrin Välit ja lauljatar Trinityt. Lisaks neile kuulusid otsustavasse kogusse korvpallur Ando Tagamets, Mustvee linnavolikogu esimees Tatjana Kudina jt.

Teine voor pidulik

Teine voor oli pidulik. Tüdrukud kandsid õhtukleite. Kellel oli see uhkem ja suursugusem, kellel tavalisem. Ilusad ja silmatorkavad olid need igal juhul. Lubatud oli kasutada kõikvõimalikke materjale kleidi kaunistamiseks.

Enne kolmandat vooru pakkus muusikalise vahepala Kohtla-Järve noormees Dmitri. Enne, kui ta oma häälepaelad valla päästis, anti neidudele kätte kolmanda vooru ülesanne ? etteantud materjalist lauakaunistuse tegemine. Kes kasutas rohkem õisi, kes rohelist, kes tegi kõrgema, kes madalama kaunistuse, kes rõhus sümmeetriale, kes paigutas kõik komponendid läbisegi.

Kolmanda vooru järel oli intervjuu Ando Tagametsaga ning taaskord pakkus muusikalist vahepala Dmitri.

Viimane, neljas voor oli fantaasiavoor. Neiud pidid tegema endale näkikostüümid, kasutades kõikvõimalikke materjale. Riietuses hakkasid silma teokarbid ja kalad, kalavõrgud ning vetikad. Kehade sädelevamaks muutmiseks kasutati sädelusi ja liiva ning juuksed kasteti märjaks. Nii mõnigi piiga oli ehtne näkk. Mõni sidus kleidisabagi alt kinni, et see rohkem kalasaba meenutaks. Liikumine selles kostüümis oli küll raskendatud, ent teema oli hästi tabatud.

Neptun isiklikult kohal

Näki väljakuulutamiseks tuli isiklikult kohale Peipsi Neptun Taavi Pirgi kehastuses. Sobivaimaks näkiks osutus 17-aastane Mustvee Gümnaasiumi abiturient Margit Jürgenstein. Esimene printsess oli Nele Kulm, kes ühtlasi oli ka publiku lemmik. Teise printsessi tiitli sai Anna Abolin?, kes võitis ka sponsorfirma lemmiku tiitli. Kolmele paremale olid rahalised auhinnad ? vastavalt 3000, 2000 ja 1000 krooni. Kõikidel osalejatel oli võimalus sõita Mustvees ja selle ümbruses limusiiniga.

Näki auhinna võitnud Margit tutvustas ennast nii:

?Olen 17-aastane Neitsi päikesemärgi all sündinud neiu. Oma lühikese elu olen veetnud ma Peipsi ääres. Minu elus on olulisel kohal pere ja sõbrad, ent vaatamata sellele leian ma aega suviti endale taskuraha teenimiseks. Armastan väikesi lapsi ja ausust ning vihkan ebaõiglust.?

Sõprade arvates on Margit just Peipsi säraküünal ning temas pidavat peituma rohkem energiat, kui tema kehasse teoreetiliselt mahtuda tohiks. Margit pidi olema ka terava, kuid õiglase keelega ning tal ei puudu kunagi oma arvamus.

Kui Margitilt küsisin, miks ta võistlusel osales, siis vastus oli selgemast selgem ja lihtsamast lihtsam ? ta on terve oma elu kasvanud Peipsi ääres.

Kokkuvõttes jäid näkikandidaadid võistlusega rahule ning loodavad, et see toimub ka tuleval aastal.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus