Mustvee naisteklubi saadab seenele

Kümmekond aastat koos käinud Mustvee naisteklubi, kus valitseb rõõmus meel ja omapärane eesti-vene segakeel, alustas läinud neljapäeval raamatukogu ruumides oma järjekordset hooaega. “Avaõhtu kujunes igati produktiivseks. Et sügis on käes ja metsad seeni täis, siis otsustasime, et läheme kõik nädalavahetusel seenele, vaatame, mis kätte saame ja teeme kohe näituse ka,” ütles Mustvee naisteklubi eestvedaja Laidi Zaleke?ina.

      Igatahes sai eile välja pandud näitus õige rikkalik ja värvirõõmus. Näha saab kolmekümmet eri liiki seeni ja sekka ka mõningaid sügisande koduaedadest.

      Traditsioonilised näitused tähtpäevade puhul naisteklubi liikmete näputöödest ei jää tulemata eeloleval hooajalgi. Kõige mahukam ettevõtmine on aga õige varsti, kui Mustvees korraldatavaks Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamise Jõgevamaa suurürituse puhuks 28. novembril tuleb siinsel naisteklubil kultuurikeskuse ruumid kaunistada Peipsi ääres kasvavast pilliroost valmistatud seadetega.

      Nagu suviti ikka, käis naisteklubi rahvas tänavugi hooaja lõpetuseks ära ühisel huvireisil. Seekord võeti ette sõit Riiga ning käidi kuulsal käsitöölaadal Lidos. Suvel tehti koos ka Mustvee linnale tiir peale ja vaadati kaunimaid koduaedu. Ringkäik lõpetati klubi liikme Svetlana Jer?ova aias, kes oli kodukaunistamise eest sedakorda peaministri tunnustuse pälvinud.

 VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus