Mustvee naisteklubi koristas randa

Kümmekond naist jagunes kolme erinevasse kohta. Ühed asusid traktori järel rannaäärt kividest, klaasikildudest ja muust prahist puhastama, teised lilleklumpe rohima, osa rahvast istutas jõeäärsesse paati lilli.

Igal aastal üks heategu

“Mõtte saime sellest, kui hiljuti peeti Mustvees suurt konverentsi “Peipsi paistma”. Peale naisteklubi rahva tuli täna koos meiega randa koristama ka linnarahvast, kellel ranna seisukorra pärast hing haige. Rõõm on näha siin askeldamas ka linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Villu Lukki. Mustvee Teenus andis aga meie käsutusse traktori,” rääkis traktori juures ametis olnud naisteklubi liige Laidi Zaleke?ina. “Peipsi vesi on praegu kaugel ja siin ranna ääres on täiesti lummav vaatepilt,” täheldas Laidi.

Naised olid jõudnud traktorikärusse pilduda juba koormatäie prahti ning pika rannaääre läbi käia ja selgitasid, et see on ala, kuhu veetaseme tõusmisel põhi ulatub ning kust enamasti sügavama poole kõnnitakse, seepärast peabki see puhas ja ohutu olema. Klaasikilde, kive ja kõikvõimalikku prahti oli igatahes jõudnud randa koguneda üllatavalt palju ning läbikäidud ala eristus ülejäänust üsna selgesti.

Nagu selgus, käis naisteklubi rahvas koristustalgutel ka möödunud aastal. Siis puhastati linna all Peipsisse suunduvat Mustvee jõge. “Sõitsime paadiga mööda jõge, konksud käes ja saime seitse suurt kotitäit prahti siputuspükstest ahjupottideni. Kalamehed pilluvad kalda äärest ikka vette küll võimatuid ja võimalikke asju,” kõneles Laidi.

Üleeile õhtuks jäi naistest maha suur osa puhastatud rannajoont, puhtaks rohitud lillepeenraid ja paaditäis lilli jõesuudmes. “Püüame ikka igal aastal linna jaoks mingi heateo teha,” lubati.

Ekskursioonile ja materjali koguma

Praegu on Mustvee kohalik naisteklubi aga enda jaoks suvevaheaja välja kuulutanud. Näputööks nüüd eriti aega ei jätku. Suur osa ajast kulub enamasti oma aias ja kasvuhoonetes ? nagu igal suvel. Suvi on ka materjali kogumiseks, sest kui sügisel uuesti alustatakse, kulub ära kõik alates okstest, kõrtest, seemnetest kuni takjanuppudeni. Sügisel, jõulude aegu ja ülestõusmispühadeks on naisteklubi seltskond alati mingi põneva näitusega välja tulnud ja ikka sellistest asjadest, mida ostma ei pea. Selle kuu lõpus on aga ees traditsiooniline ekskursioon, seekord Toilasse.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus