Mustvee linnavolikogus sõlmiti reedel rahu

<p>

Eile toimunud Mustvee linnavolikogu istungil võtsid volikogu liikmed Tatjana Kudina, Evdokia Abakanova, Anatolia Lunina ja Ignati Aganitš tagasi umbusalduse linnapea Mati Kepi vastu.

Eelmisel Mustvee linnavolikogu istungil andsid erinevatesse fraktsioonidesse kuuluvad linnavolikogu liikmed Tatjana Kudina (volikogu esimees), Evdokia Abakanova, Anatolia Lunina ja Ignati Aganits menetlusse umbusaldusavalduse linnapea Mati Kepi vastu. Umbusaldajad tõid põhjuseks linnapea nõrga koostöö volikoguga.

Eile teatas linnavolikogu liige ja revisjonikomisjoni esimees Evdokia Abakanova istungi algul aga avalduse tagasivõtmisest.

“Me umbusaldasime linnapead, kuid läbirääkimistel saavutasime kokkuleppe, kuidas Mustvee linna koos arendada,” ütles Abakanova.

Valmis koostööd tegema

“Umbusaldajate eesmärk polnud rünnata linnapead või saada tema või mõnda teist juhtivat ametikohta. Me tahtsime juhtida tähelepanu probleemidele. Läbirääkimistel saavutasime konsensuse ja usume, et linnavolikogu ja linnavalitsuse koostöö jätkub kuni sügiseste korraliste kohalike omavalitsuste valimisteni,” ütles Evdokia Abakanova Vooremaale.

Mati Kepp märkis, et viimased läbirääkimised umbusalduse esitanud volikogu liikmetega toimusid neljapäeval.

“Mõlemad osapooled pidasid oluliseks koostöö jätkumist Mustvee edukäigu huvides. Probleemid linna arengus tulebki lahendada ennekõike läbirääkimiste käigus ja mina olen alati valmis rääkima. Ütlus „räägi inimestega“ on võtmesõna peaaegu kõikidele valuküsimustele,” kommenteeris omavalitsusjuht.

Mustvee linnavolikogu esimees Tatjana Kudina luges ette ka toetusavalduse linnapeale, millel olid 250 Mustvee elaniku allkirjad. Enamik allakirjutanuid on EELK Mustvee koguduse ja pensionäride seltsingu liikmed.

Istung jätkub

Mustvee linnavolikogu istungil osalenud linnavalitsuse liige ja Mustvee Betaania Koguduse vaimulik Paul Gill ütles, et looduses on pärast äikest ikka värsket õhku ja sellist värsket õhku on täna tunda ka Mustvee linnavolikogus. „Meeldiv on teha koostööd inimestega, kes on suhtlemisvalmis. Ma ei näe aga Mustvee linnavolikogu ega linnavalitsuse liikmete hulgas ühtegi inimest, kes poleks võimeline suhtlema,” lausus ta.

Mustvee linnavolikogu liige, ettevõtja Anatolia Lunina ütles aga istungi lõpul optimistlikult Ilja Ilfi ja Jevgeni Petrovi teosest “Kaksteist tooli ” pärit  kuulsa lause: „Istung jätkub”.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus