Mustvee linnavolikogu nelja liikme plaanist

14. märtsi Vooremaas ilmunud  uudisest saime teada, et Mustvee linnavolikogu liikmed Evdokia Abakanova, Ignati Aganiš, Tatjana Kudina ja Anatolia Lunina hakkavad järjekordset Mustvee linnapead umbusaldama.

Oleme põlised Mustvee elanikud ja oleme ülaltoodud teemal paljudega vestelnud. Tahame meelde tuletada umbusalduse kavatsejatele ja kõikidele teistele volikogu liikmetele vanasõna, et enne otsi oma silmast palki, kui lähed teise silmast pindu otsima.

Igal inimesel, nagu ka igal linnapeal, on omad head ja vead. Mäletame väga hästi, kui vahetusid eelmised linnajuhid. Saades võimule, olid nende esimesed tegemised otsida ainult halba ja see kõik leheveergudele tirida. Kahju, et nii palju kasulikku „auru“ ja raha raisati pehmelt öeldes jamale. Meie linnas kasvasid võlad ja kuhjusid maksmata arved.

Samas oleks võinud alustada uue ja puhta lehena ning arendada linna ehk tegeleda europrojektidega, mis oleksid muutnud meie linna igas mõttes paremaks.

Vähem kui aastaga on praeguse linnapea Mati Kepi meeskond suutnud klaarida võlad mitmete võlausaldajate ees, kes olid oma raha oodanud juba aastaid ja kaotanud igasuguse usalduse Mustvee linna vastu.

Lõpuks ometi tuli linna juhtima inimene, kes hakkas tegelema töövõimelise meeskonna koostamisega ning linna majandusliku olukorra parandamisega. Me ei ole lugenud ühtegi artiklit, kus Mati Kepp oleks mustanud eelmist linnapead või tema meeskonda, kuigi tegelikult oleks tal selleks isegi põhjust olnud.

Töövõimelisest meeskonnast rääkides tahaksime praegusele linnapeale südamele panna, kui see tema ja linnavalitsuse pädevuses on, et ehk oleks tarvis kriitilisema pilguga üle vaadata spetsialistide ebaausalt madalad töötasud. Et asjatundjad ei peaks kannatama väikese töötasu pärast, kui muidusööjad limpsivad niisama koorekihti, mis peaks kuuluma hoopis teistele.

See aeg on läbi, kus tehti koht sõbrale, tuttavale, sugulasele. Sõelumine on küll raske, kuid mis sõelale jääb, on tunduvalt kergem.

Umbusaldajad väidavad, et linnapea ei tee piisavalt koostööd. Äkki on asi hoopis selles, et ta ei leia piisavalt koostööpartnereid? Enamik volikogu liikmetest on volikogus juba mitmendat hooaega, aga tulemusi, mida rõõmuga saaks välja hõisata, on väheseks jäänud. Mõelge, mis on kasulikum meie linna tervisele, äkki suudaksite üheskoos ka mõne hea plaani välja töötada. Võib-olla saaks siis meie väikesest ilusast kodulinnast lugeda ka kuidagi teisiti kui kaklevast ja depressiivsest Eesti linnast. Kui inimesed saaksid lugeda ka muust peale umbusalduse, kakluste ja kohtuskäimiste, siis ehk tuleksid nad ka parema meelega meie juurde puhkama, nädalavahetust veetma või ka siia elama. Mustvee on ju väga ilus linn.

Kes oleks võrdväärne kandidaat linnapea ametikohale, kes oleks eelnevalt edukalt juhtinud mõnd linna või valda või mõnd muud projekti või ettevõtet? Haridust tõendav dokument taskus ei pane kedagi veel edukalt linna juhtima, vaja on ka kogemusi ja usaldusväärseid nõuandjaid.

Soovime kõikidele Mustvee linnavolikogu liikmetele tervet mõtlemist ja kainet otsustusvõimet! Ärge tehke mõtlematuid otsuseid, vaid mõelge igaüks oma peaga, enne kui kellegi vastu käe tõstate. Loodame, et nendel linnavolinikel, kes umbusaldamise tõstatasid, jätkub julgust omavahelised erimeelsused selgeks rääkida ilma suurema kära ja probleemideta.

Ilusat kevade algust kõikidele mustveelastele!

Põlised Mustvee elanikud

Kirja autorid on toimetusele teada.

blog comments powered by Disqus