Mustvee linnapeana jätkab Max Kaur

Neljapäeval peetud volikogu istungil valiti kuue toetava häälega Mustvee linnapeaks senine omavalitsusjuht, Keskerakonna liige Max Kaur. Linnapeaks kandideerinud valimisliidu “Pähklid” esindaja ja endine abilinnapea Aleksandr Apolinsky kogus viis poolthäält.

Max Kauri esitas linnapeakandidaadiks Lembit Kivimurd Keskerakonna nimekirjast. Kivimurd tuli volikogu koosseisu kolmeks kuuks saadikuvolitused peatanud Marianne Kivimurd-Tarelkina asendusliikmena.

“Oma prioriteetideks pean tegelemist Mustvee sadama ehituse ja uue silla ehitamisega, mis algab järgmisel aastal. Loodan ka tulevikus heale koostööle Mustvee arengu huvides,” lausus vastne linnapea.

Valimisliit “Pähklid” esindaja Artur Aganitši poolt linnapeaks pakutud Aleksandr Apolinsky märkis, et abilinnapeana töötades tegeles ta pidevalt linnavalitsuse igapäevase juhtimisega, arengukava vastuvõtmisega, sadamaehituse temaatikaga ning osales mitmel koosolekul, kus otsustati linnale olulisi rahastamisküsimusi.

Kuue poolthäälega otsustati Max Kauri kuupalgaks määrata 1280 eurot. Sellises suuruses töötasu sai Kaur ka oma senisel ametiperioodil. Aleksandr Apolinsky tegi aga ettepaneku määrata linnapea palgaks 355 eurot. Tatjana Kudina valimisliidust “Pähklid”, kes on kolmeks kuuks volitused peatanud saadik Nona Kolpakova asendusliige, tundis huvi, kas Max Kauril on võimalik nädalas viis tööpäeva ja vajadusel ka nädalavahetustel Mustvee linna käekäigu ja probleemidega tegelda. Ta pidas silmas õppepuhkusel viibimist linnapea eelmisel ametiperioodil. Kaur vastas, et hakkab linnapea ametiülesandeid täitma nii töönädalal kui tarvidusel ka puhkepäevadel.

Esimest korda valiti Max Kaur Mustvee linnapeaks tänavu kevadel. Varem on ta olnud tegev Tuleviku Eesti Erakonna esimehe Jaanus Raidali poliitilise nõunikuna, Tšetšeenia vabariigi Itškeeria täievolilise esindajana Eestis, Tallinna linnapea Edgar Savisaare nõunik-abina, oli Tallinna linnavolikogu VII koosseisu liige ja korrakaitsekomisjoni esimees, Maardu abilinnapea, Majanduse ja Juhtimise Instituudi ECOMEN prorektor, Peterburi linnavalitsuse liikme Terenti Meštšerjakovi nõunik nüüdisaegse omavalitsuse arendamise küsimustes. Aastast 2010 on ta Ühiskonna Arengu Instituudi juht. Max Kaur on sel aastal lõpetamas aspirantuuri Peterburi Riiklikus Majandusülikoolis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus