Mustvee linnapeaks valiti Lembit Kivimurd

 

Mustvee linnavolikogu valis neljapäeval oma istungil kaheksa poolt- ja kolme vastuhäälega linnapeaks volikogu liikme Lembit Kivimurru.

iii

Kivimurru kandidatuuri esitas volikogu liige Ignati Aganitš. Volikogu kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees Laidi Zalekešina pakkus linnapeaks linnavalitsuse endist sotsiaalnõunikku Ene-Tiia Krehovat, kes on praegu samuti volikogu liige, kuid Krehova taandas oma kandidatuuri.

“Nõustusin linnapeaks kandideerima, et vältida linnavolikogu laialiminekut ning tagada kohaliku omavalitsuse järjepidev ja stabiilne töö kuni kohalike omavalitsuste valimisteni. Mustvees on tarvis tõsiselt tegelda eelarveküsimustega, soojamajandusega, koolide korrashoiuga. Teoksil on kultuurikeskuse renoveerimine ja  Kesk-Peipsi sadama väljaehitamine. Poliitiline patiseis mõjunuks kõigile nendele ettevõtmistele pärssivalt,” ütles vastne linnapea.

Lembit Kivimurd kinnitas, et tööd jätkavad ka vahepeal linnapea kohuseid täitnud abilinnapea Urmas Laur ja teised linnaametnikud.

“Soovin Lembit Kivimurrule vastupidamist ja tugevat tervist linna juhtimiseks. Hea, et ebamäärane olukord, mis tekkis pärast eelmise linnapea umbusaldamist, nüüdseks stabiliseerus. Reaalne oli oht, et linnapea jääb valimata ja volikogul oleks tulnud laiali minna. Alati tuleks tõsiselt kaaluda, kas omavalitsusjuhi umbusaldamine vahetult enne valimisi on mõttekas,” ütles Laidi Zalekešina, kes ise Kivimurru kandidatuuri ei toetanud.

Kohaliku võimu esindajaks on Mustvee põliselanik Lembit Kivimurd olnud 1976. aastast, kui ta valiti linnanõukokku. Mustvee linnavolikokku kuulub praegu ka Lembit Kivimurru vend Andres Kivimurd ja väimees Ivan Tarelkin.

Järgmisesse Mustvee linnavolikokku Lembit Kivimurd ei kandideeri.

27. juulil tagandasid seitse Mustvee volikogu liiget senise rahvaliitlasest linnapea Mati Kepi ametist. Kolmeteistkümnest volikogu liikmest oli seitse linnapea umbusaldamise poolt.

Volikogu aseesimees ja revisjonikomisjoni esimees Evdokia Abakanova nimetas umbusaldamise põhjusteks linnapea nõrka koostööd volikoguga ning samuti möödalaskmisi linnavalitsuse asjaajamise korraldamisel.

Mati Kepp asus Mustvee linnapea ametisse 2007. aasta aprillis. Tänavu märtsis esitasid neli linnavolikogu liiget esimest korda umbusalduse, kuid võtsid selle hiljem tagasi.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus