Mustvee linnapäevade laat tuleb tavapäraselt kaubarikas 

Laupäeval Mustvee linnapäevade ajal toimuvale suvelaada korraldamisele avaldavad mõju ka koroonaviiruse ohust tingitud piirangud. Kaubavalik on aga Peipsi pealinna laadal traditsiooniliselt mitmekesine.


Suvelaada ühe korraldaja, Mustvee kultuurikeskuse administraatori Elle Palmi sõnul leiab tänavune laat aset väiksemal territooriumil, jälgitakse kõiki ohutusnõudeid, tarvis on hoida pikivahet, võimalus on kasutada desovahendeid. „Jälgimaks laadal osalejate arvu püsimist ohutusnõuete piirides, on iga sissepääsu juures lisaks piletimüüjale ka turvatöötaja. Tipptundidel kella 10–14, peab ehk veidi kannatust varuma ja laadale pääsemist ootama,“ märkis Palm. 
„Kaubavalik on aga ikka rikkalik, olgu siis tegemist puidutoodete, käsitöö, istikute, toidukaupadega jne.  Müüjaid tuleb Mustvee vallast, mitmetest Eestimaa ja Jõgevamaa paikadest, samuti Lätist,“ lisas ta. Palmi sõnul on Mustvee laadal müügil nii Peipsi järve kala kui ka Võrtsjärve angerjat. Samuti pakuvad aiapidajad ja põllumehed peipsimaist kurki, teisigi köögivilju, samuti maasikaid, vaarikaid. Kohal on ka pagarid pirukate ja teiste küpsetistega.
„Tänavused linnapäevad koos suvelaada ja teiste ettevõtmistega on suurim sündmus Mustvees pärast koroonakriisi. Kuigi tervise huvides peame veel teatud reeglitest kinni pidama, loodame, et võimalikult paljud inimesed leiavad nädalavahetusel tee Mustveesse,“ ütles Elle Palm.
„Oleme valmis pannud ka põneva õhtuse programmi, kus üles astuvad Ivo Linna ja Supernova, Traffic, Elina Born, Hellad Velled. Kuni kella kolmeni kestab öödisko DJ Avo Aia juhtimisel ja südaööl läheb taevasse võimas ilutulestik,“ ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus