Mustvee linna päevad pakuvad sportlikku meelelahutust

Tänavu Mustvee Kultuurikeskuse poolt juba viiendat aastat korraldatavate Mustvee linna päevade raames on rahval võimalik nautida kunsti, soetada omale käsitööd, osaleda lõbusates sportmängudes ning tantsida lausa kahel õhtul.Reedel, 18. juuli õhtul kell seitse avatakse Peipsimaa kunstnike maalide näitus. Õhtune programm jätkub kell 21.00 rahvasimmaniga, kus tantsuks mängib ansambel Kuldne Trio.

 

Suvelaat saab laupäeval alguse Mustvee kesklinnas juba hommikul kaheksa ajal. Laadale on oodatud umbes 100 kauplejat. Kultuurikeskuse kunstilise juhi Elle Palmi sõnul kattuvad linna päevad küll Tartus peetavate Hansapäevadega ning seega suuremad käsitöökauplejad Mustveesse ei jõua, kuid sellele vaatamata on oodata palju kohalikke ja ka mõningaid rohkem tuntud kaupmehi. Kell 10.00 algab minijalgpalliturniir, kus osalevad Jõgevamaa erinevad spordiklubid. 

Peolt ei puudu ka sport

Et Mustvee on mitteametlikult Peipsi pealinnaks kuulutatud, siis toimub tegevus ka järve ääres. Kell 14.00 algab rannajoonel Veepidu mehekärutamise võistlusega, mis on vastupidine spordiala naisekandmisele. Võistlusel peavad naised läbima teatud distantsi, vedades meesterahvaid käruga kaasas.

Kärutamisele järgnevad laualõhkumise võistlus ja kaunima päevituse valimine, mis kindlasti pakub silmailu paljudele. Veepeo korraldaja Kaupo Kaasik sõnas, et päevitusvõistluse žürii koosneb peaasjalikult linna- ja vallaametnikest, kuid hea õnne korral võib päevitusi hindama sattuda ka keegi publiku hulgast. Veel võetakse mõõtu sidumise ning isetehtud veesõidukite võistluses. Eelmainitud aladele saavad peokülastajad end nii koha peal kui ka eelnevalt registreerida. 

Pidu nii noortele kui ka vanadele

Kohalikud ja ka naaberomavalitsuste ametnikud võtavad üksteiselt mõõtu kontorirottide jooksus, mis kannab nimetust Rannarott 2008. Toitlustusasutused võistlevad omavahel parima uhhaakeetmise võistlusel.

Kogu päevane programm on külastajatele tasuta, kuid õhtusele peole, mis algab kell 20.00, peab ostma pileti. 100 krooni eest on võimalik näha ja kuulda populaarset süldiansamblit Hellad Velled ning kella üheteistkümnest algab öödisko. Südaööl astub lavalaudadele ansambel Be Free.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus