Mustvee linna juhid tunnustasid edukaid abituriente

Teisipäeval korraldasid Mustvee linnapea Mati Kepp ja linnavolikogu esimees Tatjana Kudina piduliku vastuvõtu linna gümnaasiumide edukatele lõpetajatele.

 

Linnapea Mati Kepi sõnul võib seda, et tänavu lõpetab Mustvees medaliga üheksa abiturienti, linna haridus- ja kultuuriloos lausa ajalooliseks sündmuseks lugeda.

 

Mustvee Gümnaasiumist olid tänuüritusele kutsutud kuldmedali saav Deivi Tuppits, hõbemedali laureaat Liina Bljahhina ning väga headele hinnetele õppinud Jorma Pärn ja Liis Anijago. Mustvee Vene Gümnaasiumist viibisid vastuvõtul kuldmedalistid Aljona Kulkova, Anna Amelkina, Darja Kašnikova, Oksana Kartašova ja Irina Petuhova ja hõbemedali vääriliselt õppinud Marianne Pärn ja Viktoria Uleksina. 

 

Parimate koolilõpetajate tõsist õppimismotiivi ja kindlat soovi jätkata õpinguid kõrgkoolis kiitsid ka Mustvee Vene Gümnaasiumi direktor Jaan Rahuküla ning  Mustvee Gümnaasiumi direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina ning abiturientide klassijuhatajad Natalja Rakša-Kruus ja Reet Pappe.

 

Abituriendid kõnelesid vastuvõtul oma tulevikuplaanidest ka ise. Näiteks vabariiklikul eesti keele kui võõrkeele olümpiaadil teise koha saanud Viktoria Uleksina kaalub ühe võimalusena lähis-ida keelte õppimist. Usinalt isetegevuses osalenud Deivi Tuppits tahaks aga astuda Viljandi Kultuuriakadeemiasse. Samuti on üliedukatel õppuritel soov omandada kõrgharidus arstiteaduse, farmaatsia, politseitöö ja ehituse erialal ning teisteski tänapäeval olulistes valdkondades.

 

„Kahtlemata vajatakse nende alade spetsialiste ka Mustvees. Nii et kui noored pärast kõrgkooliõpinguid otsustavad kodulinna tagasi pöörduda, võime kindlad olla, et tulevikus töötavad siin oma ala väga head asjatundjad,” kinnitas linnavolikogu esimees Tatjana Kudina.

 

„Silmapaistvad õpitulemused meie koolides tõestavad, et ka tulevikus vajavad nii eesti kui vene kogukond Mustvees oma gümnaasiumi,” avaldas arvamust linnapea Mati Kepp.

 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus