Mustvee linna eelarvesse tuleb pea kolmveerand rahast projektide kaudu

11 Mustvee linnavolikogu liikmest hääletas eelarveprojekti poolt seitse. Kolm saadikut opositsioonifraktsioonist Mustvee ? Meie Tulevik olid erapooletud, üks sama fraktsiooni liige ei osalenud hääletamisel.

Mustvee linnapea Gennadi Kulkov märkis, et võrreldes eelmise aasta 20 miljoni kroonise eelarvega on tänavune  81 protsenti suurem. “Rohkem investeeringuid teha on võimalik seetõttu, et mitmed raha taotlemiseks kirjutatud projektid on heaks kiidetud. Nii avaneb võimalus remontida Mustvee Gümnaasiumi ja lasteaias renoveerida vee- ja kanalisatsioonisüsteemi. Linna arenguks kasutada olevate projektirahade kogusummaks on 16,2 miljonit krooni, millest üle 10 miljoni krooniga on mitmesuguseid töid juba rahastatud.”

Linnapea sõnul plaanitakse 100 000 krooni eelarvest kulutada uute perearstikabinettide väljaehitamiseks. Et töö maksumus on suurem, otsitakse raha ka teistest allikatest. Tänavu on plaanis nüüdisajastada kommunaaltöödega tegeleva firma Mustvee Teenused masinaparki.

Rääkides eelarveprojekti koostamisest ja menetlemisest, lausus Gennadi Kulkov, et 1. veebruarini oli kõigil linna elanikel võimalik eelarvekavaga tutvuda ja seda oma ettepanekutega täiendada. “Eelarveprojekti ettevalmistamisel tegid eriti palju tööd linnavolikogu arengu- ja eelarvekomisjon ja linnavalitsuse pearaamatupidaja,” märkis linnapea.

“Opositsioonilise fraktsiooni Mustvee ? Meie Tulevik liikmed viitasid mõnelegi veale eelarveprojektis. Need parandati ja eelarve sai kvaliteetsem, ” teatas Kulkov.    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus