Mustvee linn tänas haridus-, kultuuri- ja meditsiinitöötajaid

Mustvee Betaania koguduse palvelas möödunud reedel toimunud tänuhommikul austati Mustvee linna koolide, lasteaia, kultuuriasutuste ja haigla tublimaid töötajaid, keda oli kohale kutsutud ligemale kaheksakümmend. Viitteist neist autasustati maavalitsuse aukirja või linnavalitsuse tänukirjaga.

Maavanema aukirja pälvisid Mustvee lasteaia õpetaja Valentina Tooming, SA Mustvee Tervis arst Zoja Soodla, Mustvee kultuurikeskuse ringijuht Svetlana Žulina ning Mustvee Gümnaasiumi muusikaõpetaja Reet Pappe ja sama kooli koristaja Evi Vooder. Linnavalitsuse tänukirja said Mustvee lasteaia õpetajad Anu Raudtits ja Marina Maspanova ning pesulaohoidja Ene Baškirova, SA Mustvee Tervis vanemõde Nadežda Landsberg, Mustvee Vene Gümnaasiumi sekretär Lidia Demidova ja kokk Antonina Kostromina, Mustvee Gümnaasiumi sekretär Aive Pajo, Mustvee Muusika- ja Kunstikooli direktori Jelena Putškova, Mustvee kultuurikeskuse ringijuhid Valter Jaanus ja Svetlana Žulina ning linnaraamatukogu töötaja Antonina Prussakova.

“Et mõlema Mustvee kooli pedagoogilist personali sai rohkearvulisemalt tunnustatud koolide hiljutiste juubelite ajal, siis sai nüüd suurema tähelepanu osaliseks teenindav personal,” ütles Mustvee linnapea Mati Kepp. “Möödunud aastal korraldasime taolise tänuhommiku oma linna ettevõtjatele.”

Ka linnapea ise sai tunnustuse osaliseks: koos maavanem Aivar Kokaga pälvisid nad Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president Meego Remmelilt liidu tänukirja Mustvee Betaania koguduse palvela valmimisele (hoone avati pidulikult möödunud aasta augustis) kaasaaitamise eest. Mustvee linna meenetega tänati ka tänuhommiku aukülalisi, president Arnold Rüütlit ja proua Ingrid Rüütlit, kes on Jõgevamaa tõeliste sõpradena viibinud väga paljude maakonna jaoks oluliste sündmuste juures.

Mõtteid tänust

iii

Tänuhommikule kogunenutele andsid mõtteainet Tartu Ülikooli religioonipsühholoogia professori Tõnu Lehtsaare arutlus tänulikkusest, Meego Remmeli jutt Tartu baptistikoguduse tänuväärsest tööst töötuks jäänutega ning EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haameri mõtted religiooni ja kultuuri seostest.

“Tänulikkus on oskus märgata kingitusena saadut, aga ka kinkijat,” ütles Lehtsaar. “Tegelikkuses me neid paraku iga päev tähele ei pane, ent tänulikkuse tähtsus saab meile selgemaks siis, kui me puutume kokku tänamatusega. Tänamatu inimene suleb oma hingeukse, kuni sealt enam keegi sisse astuda ei tahagi.Tänulikkuse väljendamine on aga kui südame naeratus: naeratus avardab südant ning sellesse hakkab mahtuma veel rohkem head.”

Nii Eenok Haameri kui ka mõnede teiste sõnavõttudest kumas tol päeval läbi mõte, et viie kiriku linn Mustvee, kus eri usku ja eri rahvusest inimesed ajast aega hästi läbi on saanud, võiks ka tänapäeval kodurahu poolest kogu Eestile eeskujuks olla. Need sõnavõtud olid ajendatud teadmisest, et paari tunni pärast on algamas volikogu istung, kus opositsioon kavatseb linnapeale umbusaldust avaldada. Nagu teame, jäi umbusaldusavaldus siiski ära. Kas see just tänuhommikul välja öeldud soovide tagajärjel juhtus, on iseküsimus.

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt; TEXT-ALIGN: justify” align=”justify”>Tänuhommikut kaunistasid Mustvee Gümnaasiumi neidudeansambli, Ave Gilli, Paul Gilli ja Reet Pappe ning Agnes Soosaare lauldud laulud.

Usalduslik suhe

iii

Üks tänuhommikul tunnustatutest, Sihtasutuse Mustvee Tervis taastus- ja hooldusravihaigla arst Zoja Soodla ütles, et tal on patsientidega väga usalduslik suhe, sest enamik neist on talle varasemast tuttavad: kui Mustvee haiglas on ta töötanud viimased viisteist aastat, siis ühtekokku on ta Jõgevamaal arstina tegutsenud juba 41 aastat.

“Esimene küsimus, mille meile taastusravile tulijad esitavad, on: “Kui kauaks ma saan jääda?”,” ütles Zoja Soodla. “Võimalikult kauaks tahetakse meile jääda aga seepärast, et noorematel pereliikmetel pole aega vande eest hoolitseda, sest pere ülalpidamiseks tuleb mitmel rindel tööd rabada.”

Zoja Soodla sõnul oskavad patsiendid enamasti ka tänulikud olla: haiglast lahkutakse ikka, tänusära silmis. Reedese tänuhommiku soojusest ja südamlikkusest oli doktor Soodla pisarateni liigutatud: nii ilusti polevat teda tema töö eest veel kunagi tänatud.

“Väga tore, et kogukonna elu üleval hoidnud inimesi nii kaunil viisil tänati ning et tänu avaldamine toimus sellises majas, mille olemasolu eest võlgneme tänu paljudele vabatahtlikele, kes ehitusraha annetasid,” ütles president Arnold Rüütel.

Mustvee Betaania koguduse õpetaja Paul Gilli sõnul avaldas Rüütel hilisemas telefonivestluses heameelt sellegi üle, et möödas on ajad, mil inimesi viinapudeli taga tänati.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus