Mustvee linn sai kaks uut aukodanikku

Linnapea Gennadi Kulkovi sõnul on Maria Firsoval märkimisväärsed teened selles, et Mustvee Vanausuliste kogudus töötab ning seal toimuvad igal pühapäeval jumalateenistused.

“Kauaaegse luterliku kiriku õpetaja Eenok Haameri teene on muu hulgas ka see, et Mustvee linna peetakse Euroopa Liidus üheks tolerantsemaks linnaks,” ütles Mustvee linnapea Gennadi Kulkov.

Tema sõnul on Eenok Haameril kirikuõpetajana head suhted ka kõigi teiste Mustvees tegutsevate kogudustega. Teatavasti tegutseb alla 2000 elanikuga Mustvee linnas viis erinevat kogudust.

Eenok Haamer on Mustvee kogudust teeninud juba 42 aastat, lisaks sellele teenib ta Lohusuu, Maarja-Magdaleena ning Tartu Soome kogudust. Eenok Haamer on ka enda loodud erakooli Tartu Teoloogia Akadeemia rektor ja õppejõud. Hiljuti sai 70-aastane teenekas vaimulik titulaarpraosti aunimetuse, lisaks temale on sellise EELK Konsistooriumi kõrge tänu ja tunnustuse osaliseks saanud vaid kaks inimest.

Aukodanikele antakse tunnistused ja rinnamärgid Mustvees üle jaanilaupäeval. Aukodanikule omistataval märgil on Mustvee vapp ja sõna “aukodanik.”

Mustvee linnavolikogu kinnitatud statuudi järgi võib Mustvee linna aukodanikuks saada iga inimene, kellel on silmapaistvaid teeneid Mustvee haridus-, kultuuri- või majanduselus.

Mustvees selgitati aukodanikud teist aastat. Eelmisel aastal omistati linna aukodaniku tiitlid puhkpilliorkestri dirigendile Valter Jaanusele ning staazikale pedagoogile Sergei Lizinile.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus