Mustvee lasteringide jõulupeol avaldusid talent ja esinemisjulgus

Jõulupeo alguses Mustvee kultuurikeskuse saal pimenes. Neidude rahvatantsurühm Peipsi Piigad tantsis küünlaid käes hoides Maido Saare tantsu Kodu jääb koduks. Juhendaja Liina Abram oli selle tantsu spetsiaalselt jõulupeoks selgeks õpetanud. Samuti tantsisid Peipsi Piigad rahvalikku tantsu Kangakudumine.

“Lõppeva aasta olulisemaks sündmuseks olid Peipsi Piigadele suvel Tallinnas peetud noorte tantsupidu ja esinemine Turus rahvusvahelisel kultuurifestival Europeade. Et noored kodukandis kooli lõpetavad ja kaugematesse koolidesse õppima lähevad, peame igal aastal ka uusi liikmeid otsima. Praegu oleks näiteks vaja üht tantsijat,” märkis Liina Abram.

Tema sõnul tantsivad Peipsi Piigades tütarlapsed ka Tormast, Tõikverest, Kasepäält.

Mustvee kultuurikeskuses tegutseb teist aastat Ruth Lehise juhendamisel Ruthi laulustuudio. “Teist korda esinesime jõulukontserdil. Sel aastal on stuudios uusi lapsi ja oleme repertuaari võtnud uusi laule. Laule valin koos lastega. Tundes laste häälte eripära, pakun neile erinevaid lugusid, mis sobivad kõige paremini. Meie kõige pisemal, kolmeaastasel, solistil oli tänavusel jõulupeol esimene esinemine. Ta laulis Kadi Sepa imearmsat laulu Armas väike küünlakene.” Õpetaja Ruth oli väikesele laululapsele julgustuseks laval kaasas.

“Laulmises on võrdselt tähtsad nii emotsionaalsus kui ka tehniline pool. Hääleseade on meie tundide lahutamatu osa,” ütles Lehis.

“Praegu on lapsed jõulupuhkusel. Jaanuaris alustame jälle uue hooga, et mais kevadkontserdil veelgi paremini esineda,” ütles Ruth Lehis.

Poisid ja tüdrukud tantsu- ja võimlemisringist Reliis (juhendaja Julia Artjušenkova) esitasid kaks kava, üks neist oli hoogne ja lustakas, lapsed olid rõivastunud Buratinodeks, teine tüdrukute rühma esitatud aga graatsilisem ja hingeliigutavam.

Võistlustantsuoskusi demonstreerisid tantsuklubi Stiil neiud ja noormehed, juhendajaks Hele Siilak

Esinejaid, juhendajaid, lapsevanemaid ning kõiki lasteringide tegevusele ja jõulupeo kordaminekule kaasa aitajaid tänas Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina. Maiustustekotiga saabus kohale jõuluvana.

“Lasteringide jõulupidu on väga positiivne, see võimaldab lastel üksteise oskustele ja võimetele kaasa elada,” ütles Jane Oja, kelle tütar Carola laulab Ruthi laulustuudios.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus