Mustvee kultuurikeskuse renoveerivad Riverside ja TREV-2 Ehitus

Mustvee kultuurikeskuse renoveerimiseks ja juurdeehituse valmimiseks korraldatud riigihankel valiti parimaks Riverside OÜ ja TREV-2 Ehituse OÜ ühispakkumine 11, 445 miljoni krooni väärtuses.

Mustvee abilinnapea Urmas Lauri sõnul võttis hankedokumendid välja 24 ehitusfirmat ja pakkumise esitas 20. Konkureerimas oli firmasid kogu Eestist, kaasa arvatud Saaremaalt.

„Lähtudes riigihankeseadusest, on hangete kriteeriumiks eelkõige madal hind. Praegu käivad eelläbirääkimised ja lähiajal kirjutatakse alla lepingule tööde teostajaga,” rääkis Laur.

“Hoone nüüdisajastamisega alustatakse suure tõenäosusega veebruaris, sest aastavahetuse üritused lõpevad jaanuari keskpaiku ja järgneva kahe nädalaga saame maja tühjaks,” lisas abilinnapea, märkides, et ehitaja on andnud lubaduse kasutada ehituse käigus vastavalt kogemustele ja spetsialiteedile ka kohalikku tööjõudu.

Hoone kehvas seisus

Kultuurikeskuse renoveerimist peetakse prioriteetseks ettevõtmiseks Mustvee arengukavas aastatel 2007-2013.

“Kultuurikeskus oli juba pikka aega Jõgevamaal renoveerimist vajavate kultuuriobjektide pingereas esimeste seas. Hoone vajab tervikuna kapitaalremonti, sest ruumide seisukord on iga aastaga halvenenud.

Juurdeehitust on suuresti vaja seetõttu, et saada pinda juurde raamatukogule, kus pikemat aega on tõsine ruumikitsikus valitsenud. Esimesel korrusel on aga tarvidus niisuguse galerii järele, mis olemas ka Jõgeva ja Põltsamaa kultuurikeskustes. Samuti tingis nüüdisajastamise vajaduse  tuleohutuse ja muudegi nõuete pidev rangemaks muutumine,”  ütles linnapea Mati Kepp.  „Valitsuse korraldusega  2008. aasta 7. juulist arvati Mustvee kultuurikeskus nende objektide eelistusnimekirja, mis Kohalike Omavalitsuste Investeeringute Kava ehk nn KOIT-kava raames terviklahendusena rahastati,” lisas ta

Õpiti Türi ja Võru kogemustest

Mustvee kultuurikeskuse uuendamise eelprojekti valmimisel oli palju abi teeneka ehitusspetsialisti Juhan Alguse kogemustest. Riigihankel põhiprojektide koostamiseks tegi  parima pakkumuse Varik Projekt OÜ.

Aasta jooksul valmisid kultuurikeskuse arhitektuurse ja konstruktiivse osa, juurdeehituse kandekonstruktsioonide, kütte- ja ventilatsiooni ning veevarustuse- ja kanalisatsiooni, elektrivarustuse, nõrkvoolu, soojusvarustuse välistrassi osa ja helisüsteemide põhiprojektid ning pargiosa eelprojekt. Lisaks tehti veel ka mitmesugused uuringud. Kogu protsessi jooksul toimusid mitmed nõupidamised kultuuri- ja siseministeeriumis, hankisime infot Türi ja Võru kogemustest ning kuulasime ekspertide arvamusi,” rääkis Urmas Laur.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova sõnul tunnevad hoone uuendamisest ja laiendamisest rõõmu nii Mustvee ning selle ümbruse kui ka teiste Eestimaa paikade elanikud.

“Kindlasti avanevad siin paremad võimalused artistide esinemiseks. Näiteks akrobaatide etteasteks on vaja tehnilisi tingimusi, mis uueks hoones ka luuakse,” kinnitas ta. “Mulle teeb erilist heameelt, et raamatukogu saab moodsad uued ruumid. Nii saame muretseda senisest rohkem eesti- ja venekeelsest kirjandust kõigile huvirühmadele,” ütles raamatukogu juhtajaja ja Mustvee linnavolikogu aseesimees Laidi Zalekešina.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus