Mustvee kultuurikeskus tähistab jõulusid vana kalendri järgi

Laupäeval Mustvee kultuurikeskuses toimuvale jõulupeole tuleb osalejaid nii Peipsimaalt kui ka kaugematest Eestimaa nurkadest.


Jõulude tähistamine vana kalendri järgi on Mustvee kultuurikeskuses traditsioon. „Need on väga rahvarohked ja lõbusad peod, milles on tunda slaavi temperamenti. Ometi on aasta-aastalt aina rohkem hakanud peost osa võtma ka eestlasi. Tänavusele koosviibimisele on oodata kaugemaid külalisi Otepäält,“ rääkis juhataja Laidi Zalekešina. „Kui rääkida jõulude ja vana-aasta tähistamise traditsioonist vana kalendri järgi, siis ilmselt jõulud on tähtsamad. Rahvas käib kirikus ja surnuaias, istutakse perekeskis,” ütles ta.

„Tänavusel jõulupeol astuvad üles põnevad esinejad nii eesti kui vene rahvusest. Õhtut juhib Veigo Kaaret. Tantsutrupp Viva La Divas koosneb Eesti tüdrukutest. Muusikalise poole eest hoolitsevad Jelena Kovastjanova ja ansambel Retro Sigma. Mustvee kultuurikeskuse vene kollektiivid küll seekord ei esine, aga on oodatud peole,“ märkis Zalekešina.

„Usun, et põhiliseks toiduks on ikka vana hea kartulisalat, mis ei puudu üheltki laualt. Kultuurikeskusesse peole tulles katab igaüks oma laua ise ja seda tehakse ikka slaavi kombe kohaselt, et laud on lookas,“ lisas Mustvee kultuurikeskuse eestvedaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus