Mustvee korraldab talgud mitmes osas

Mustvees tulevad talgud mitmes osas – kõigepealt tehakse korda linnakese pargid ja seejärel jõeäärne ala. Linnavolikogu liikmed on juba alustanud Konsumi poe ja järve vahele jääva võssa kasvanud ala korrastamist.

Mustvee linnavolikogu liige Andrus Eiser ütles, et nemad alustasid koos linnavolinik Artur Aganitšiga võssakasvanud ala korrastamist eelmisel laupäeval.

“Saime töötada vaid ühe päeva, seetõttu väga suurt ala puhtaks ei saanud, kuid see nurk, mis tehtud, näeb tõesti parem välja küll,” rääkis Eiser. Tema sõnul jätkavad mehed tööd ka saabuval nädalavahetusel. Kas neile kedagi lisaks appi tuleb, ei osanud Eiser veel öelda.

Mahavõetud võsa veetakse linna katlamajja kütteks. 

Õpilased puhastavad tänavaääri ja parklat

Mustvee linnavolikogu esimehe Jaan Rahuküla sõnul annavad koolilapsed linna kevadisel suurpuhastusel oma panuse. Vene gümnaasiumi õpilased koristavad järveäärse parkla. Platsilt, mida Eiser ja Aganitš puhastavad, aitavad oksi ära koristada samuti Vene Gümnaasiumi noormehed.

Mustvee Gümnaasiumi õpilased koristavad linnas tänavaääri prahist. Koristusaktsioonil on ka kasvatuslik eesmärk – kui pead ise prahi üles võtma, siis järgmisel korral kommipaber või koguni krõpsupakk  niisama lihtsalt käest tänavale ei kuku. 

Kaasatud erinevad huvirühmad

Jõe äärt asuvad puhastama nii naisteklubi, pensionäride seltsingu kui ka käsitööseltsi liikmed, ütles Mustvee linnavolikogu liige Laidi Zalekešina. Jõekallast koristavad 30. aprillil ka raamatukogu ja kultuurikeskuse töötajad.

1. mail koristavad Sõpruse parki pensionäride seltsingu liikmed. “Mustvee linna inimesi ootame koristustalgutele 1. mail. Kogunemine on kell 9 kultuurikeskuse pargis. Päeva lõpul pakume maitsvat talgusuppi,” ütles Zalekešina, kelle

sõnul möödub tänavu kevadel 20 aastat roheliste tegevuse algusest Mustvee linnas ja seda sündmust tähistatakse samuti 1. mail. Enamik kunagi roheliste liikumises kaasa löönud inimesi on Zalekešina kinnitusel ka tänavu 1. mail talgutel.

Mustvee linnapea Mati Kepp rääkis, et linnas on moodustatud talgute toimkond, kuhu on kaasatud ka kommunaalettevõtte ning linnavalitsuse töötajad. Linn muretseb ka prügikotid, kuhu talgulised saavad prahi panna.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus