Mustvee kevadlaadale lisab mekki Peipsimaa maitsete aasta

Sel laupäeval Mustvees neljandat korda peetaval kevadlaadal on müüdavatest kaupadest esindatud Peipsimaa traditsioonide järgi valmistatud suupisted ja käsitöötooted.

Üks laada korraldajaid, Elle Palm Mustvee kultuurikeskusest, märkis, et igal kevadlaadal suureneb kalatoodetega kauplejate arv. “Nii on ka sel aastal oma toodangut pakkumas mitu Peipsimaa kalandusettevõtet. Kindlasti saab osta värsket hapukurki. Eriti sobib nende suupistete pakkumine kokku Peipsimaa maitsete aastaga.” Palmi sõnul on laadal esindatud ka tavalised laada müügiartiklid: taimed, käsitöö, mesi, juustud, singid, vorstid, Saaremaa leib ja Sillamäelt pärit Müncheni õlu. Laadaplatsi kõrval on avatud maitsvate pagaritoodetega tuntud Granima OÜ kiosk, kust saab osta Mustvees valmistatud küpsetisi. Samuti on laada müügilettidel Jõgevamaa ettevõtjate küpsetatud saiu ja pirukaid.

Arvestades rahva soove on müügil ka tööstuskaubad. Laadale tasub põigata samuti vanavara huvilistel. Iseärasuseks ongi selle aasta laadal asjaolu, et ilm on püsinud külmana ja inimesed ei ole veel ostnud omale lille- ja taimevarusid. “Et meie laadal on erakordselt suur taimevalik, siis usun, et ilmastik mõjutas sel aastal meie laata positiivselt ‒ kõik Mustveesse taimevarusid soetama,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

Avatud on lastelinnak, kus batuudid, autod, näomaalingud. Pisikestel laadakülalistel saab põnev olema. Sissepääs laadale on prii. Zalekešina sõnul on laadalt võimalik kaasa osta armsa kiisupoja, küüliku või mõne muu lemmiklooma.

Laadalaval laulab naiskoor Meeliko ja tantsib neidude rahvatantsurühm Peipsi piigad. Zalekešina sõnul mõjutab laat liikluskorraldust sedavõrd, et autodele on suletud Tähe tänav. Kevadlaata korraldab Mustvee kultuurikeskus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus