Mustvee jõululaadalt võib koju viia ka kassi

Sel laupäeval Mustvee kultuurikeskuses ja selle ümbruses peetaval Jõululaadal on müügil rikkalikus valikus toidukaupu ja käsitöötooteid. Mustvee lasteaia toetuseks toimub heategevuslik oksjon. Hoolivat omanikku ootab endale aga üks kass.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul on jõululaadal traditsiooni kohaselt saadaval rohkesti kingitusi jõuluvana kingikotti.

Omavalmistatud hoidised koos retseptiga

Pakutakse erineva valguse ja väljanägemisega jõulutulesid. Käsitöölett on mitmekülgne. Kindlasti saab osta head muhu leiba, laadavorsti ja mett. Ei puudu ka Peipsimaa traditsioonilised maitsed, sibul ja kalatooted.

“Üks meie valla elanik pakub omavalmistatud hoidiseid kusjuures tutvustab retsepte ning jagab lahkesti näpunäiteid. Peipsimaa maiustused, makroonid ja pulgakoogid toob laadale Reili Tooming. Kohal on ka Mustvee laatade üks maskotte raamatukaupmees Andres Rebane.

Teadaolevalt tulevad kõige kaugemad kauplejad Pärnust,” märkis laadakorraldaja Elle Palm.

Oksjon lasteaia ekskursiooni korraldamiseks

Jõululaadal korraldatakse heategevuslik oksjon Mustvee lasteaia toetuseks. Usin seeneline Laidi Zalekešina, kes veel novembriski Peipsimaa metsades käis, toob oksjonile marineeritud seeni. Oksjonil kogutud raha läheb lasteaiale ekskursiooni korraldamiseks.

“Lemmikloomi jõululaadal pole. Küll aga mainin siinkohal, et Mustvee raamatukogus on ajutises varjupaigas üks õnnetu saatusega kiisu, kes ootab jõuluks päriskoju saamist. Kassike on steriliseeritud ja kiibitud,” rääkis Zalekešina. Ta on viimasel ajal hakanud tegelema kodututele kassidele kodu otsimisega.

Jõululaada kultuuriprogrammi sisustavad Mustvee kultuurikeskuse tantsulapsed võimlemisrühmast Reliis. Nende etteaste on kell 11.

“Arvan, et Mustvee valla loomisel tähelepanuväärset mõju tänavusele jõululaadale veel pole, sest uus omavalitsus on alles beebieas. Loodetavasti tuleb inimesi ümberkaudsetest paikadest laadale siiski rohkem, kui varasematel kordadel,” ütles Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus