Mustvee hea valik

Eile pärastlõunal valiti Mustvees vallavanemat. Üheksast soovi avaldanud kandidaadist jõudsid lõppvooru kaks Mustvee juurtega meest. Volikogu kolmeteistkümne poolthäälega sai Mustvee teiseks vallavanemaks veel hiljuti kaitseministeeriumis riigi julgeoleku volitatud esindajana töötanud 52-aastane Märt Kraft. Esmapilgul tundub, et Mustvee tegi hea valiku, mis sisendab järgnevateks aastateks optimismi.

Ühest küljest on Krafti näol tegemist väga võimeka juhi ja organisaatoriga, kes viimased kakskümmend aastat on töötanud kõrgetel kohtadel mitmes ministeeriumis. Ta on teinud aastate jooksul igapäevast tööd 17 erineva ministri alluvuses, mis vaid kinnitavad tema kui spetsialisti ja juhi pädevust.

Teisalt on tegemist Peipsi ääres teada-tuntud perekond Kraftide noorema põlve esindajaga, kes koolihariduse on saanud Tallinnas, kuid lapsest saati on palju aega veetnud Peipsi ääres. Nii tema ema- kui ka isapoolsete esivanemate juured on pärit tänase Mustvee valla piirest. See lubab arvata, et kohalikud probleemid, tugevused-nõrkused ja poliitmängud on Märt Kraftile hästi teada.

Nüüd jääb ainult loota, et tugeva taustaga apoliitiline juht saab ka Mustvees keskenduda oma põhitööle ning tema tegemisi ei hakata piirama igapäevaste poliitiliste kemplustega. Sest eks Mustvees ole ka varasematel aegadel olnud tegusaid linnapeasid, kes ühel hetkel on kohalikele poliitilistele mõõduvõtmistele jalgu jäänud ning kaotanud seeläbi usalduse. Tahaks loota, et seekord läheb paremini. Lootust on.        

 

blog comments powered by Disqus