Mustvee hambaarst jättis hambavaluga patsiendi pärast kahetunnist ootamist abita

Minu hambaarsti juures käik kujunes vaevarikkaks. Kuna hammas valutas ja põsk oli paistes, ei jäänud mul muud üle kui arsti juurde minna. Elan Mustvees ja sinna hambaarsti juurde ma ka läksin. Nimelt Piiri Hambaravisse. Istusin ukse taga kokku kaks tundi. Vahepeal tuli arst ja küsis, mis viga, vastasin, et hammas valutab ja põsk on paistes. Kui kaks tundi olin oodanud, tuli arst uuesti ja pakkus mulle uut vastuvõtule tuleku aega. Kui ütlesin, et ma ei saa niiviisi edasi elada, ei kostnud arst selle peale midagi. Tänasin ja laususin, et lähen siis Jõgevale.

Mul on kodus kaheaastane laps ja pidin temale veel hoidja leidma. Helistasin Jõgevale Piiri Hambaravisse ja seal lubati mind kohe vastu võtta. Käisin ära ja hammas tõmmati välja. Aga mida oleks pidanud tegema inimene, kel pole autot? Kas hambavalu kätte ära surema? Olen Mustvee Piiri Hambaravis pettunud.

TERJE 

Kontrollides patsiendi pretensiooni Mustvee Piiri Hambaravi kabineti suhtes, on selgunud, et seal töötanud noorel hambaarstil olid patsiendid registreeritud järjekorras ning arst oli pikaajaliste töödega hõivatud. Patsiendiga tegeles hambaarsti abi, kes andis ka arstile informatsiooni valuga haige ootamisest. Kuigi ei olnud tegemist trauma või eluohtliku haigestumisega, oleks olnud arstil mõistlik püüda anda haigele esmane abi teiste patsientide vahel ära. Instrueerime Mustvee kabineti arsti valuga haigete teenindamise teemal. Palume patsiendilt segaduse tekitamise pärast vabandust. Patsiendile pakuti teist aega, mida ta pidas liiga hiliseks, ning seetõttu pöördus ta Jõgeva Piiri Hambaravi kabinetti, kus sai samal päeval ravi.

MEELIS PAUKLIN, Piiri Hambaravi juhatuse liige

blog comments powered by Disqus