Mustvee Gümnaasiumis peeti vene keele päeva

Mustvee Gümnaasiumi vene keele õpetaja Eda Kuusk leidis portaalist youtube huvitavaid esitusi ja koos õpilastega valisid klassid alates kuuendast kuni abiturientideni oma repertuaari kaks lemmikut, mida oma klassi bändiga jäljendati. Olulised olid nii kostüümid ja liikumine kui pillimäng ja laulmine.

Korraga saigi vaadata nii originaali ekraanil kui jäljendajaid.  Iga vaataja sai oma järeldused teha ja aulas kõlasid venekeelsed meloodiad.  Kontsert oli köitev, publik elas kaasa. Zhürii koosseisus oli mitu õpetajat, kes kõik pidid jälgima esitust eri külgedest. Kes jälgis matkimise taset, kes üldmuljet, kes kostüüme, kes liikumist. Hindamise põhjalikkust andis juba Eurovisiooniga võrrelda ja kohad olid järgmised: 1. -2. kohta jagasid 6. ja 7. klass ning 3. koha sai 12. klass.

Oli tore üllatus, et 11. klassi juhataja Natalja Randoja asendas ise väga edukalt üht puudujat.

Vene keele päev jätkus söögisaalis, kus iga klass oli katnud venepärase laua. Saali sisenejatele pakuti soola-leiba,  igal kandik kaunil tikitud linikul.  Vene keele õpetaja tuletas meelde rahvakommet, et pakutavat leiba ei lõigata, vaid murtakse. Mõni leib oli alles soe. Oli heledast ning tumedast jahust küpsetatud leiba, igaüks ise kujuga, ahvatlevad ja maitsvad kõik. Siiski otsustati sümboolne esikoht anda 10. klassi tüdruku Regina pakutud leivale.

Laudadel olid olemas samovarid, ei puudunud omakeedetud pruun suhkur.

Lauakatmises tunnistati parimaks 10. klass, teine oli kuues klass ja kolmas 12. klass.

EHA NÕMM

blog comments powered by Disqus