Mustvee Gümnaasiumis oli Miku-Manni nädal

Kui varasematel aastatel on kõik nädalapäevad nii nooremas kui ka vanemas vanusegrupis pühendatud mingile teemale, siis tänavu oli nooremate grupil temaatilisi päevi vaid kaks. See ei tähendanud aga, et ülejäänud päevad oleksid olnud vähem huvitavad. Nagu ikka, jagati nädala viimasel koolipäeval välja suurel hulgal diplomeid ja autasusid ning pärjati Mikkusid ja Mannisid.

Koolimaja oli mõmmisid ja mammuteid täis

Miku-Manni nädalat oodatakse koolis väga. Igal aastal on see toonud kooliseinte vahele rohkesti elevust ja ning üksjagu ootamatusigi. “Lapsed on ikka ääretult leidlikud küll,” pidi kooli huvijuht Kai Prii tänavust nädalat silmas pidades taas kord tunnistama.

Esmaspäev möödus noorematel koolilastel Karupoeg Puhhi vaimus ning kandis koguni nime “Karupoeg Puhh ja tema sõbrad”. Siis lippas koolimajas ringi õige palju mõmmisid. Iga klass tegi ka Puhhi-teemalise lavastuse ning kõigele lisaks korraldati sama raamatu põhjal ka viktoriin. Eriti tublid olid just kõige nooremad esimesest klassist. Teine temaatiline päev “Jääaeg” oli kolmapäeval. Siis oli koolis näha kõige enam just multifilmist pärit mammutiteks maskeerunud tegelasi ning lastel tuli vastata looduseteemalise viktoriini küsimustele.

Kõigele lisaks oli noorematel koolilastel teisipäeval mitmesuguseid lõbusaid teatevõistlusi. Neljapäeval otsustati Miku-Manni nädala raames esimest korda maha pidada mängude päev, mis ka igapidi hästi korda läks. Nimelt tuli igal klassil teistele mingi mäng selgeks õpetada. Ühe mängu õpetasid väiksematele koolikaaslastele siis ka korraldajad XII klassist.

Tiitlite ja autasude jagamine

Vanemas astmes jagus teemasid kõikideks nädalapäevadeks. Nii peeti ära Antarktika päev, tervisepäev, kuningriigi päev, noore pensionäri ja rockŽn rolli päev. Kõikide teemade juurde kuulus nii vaimukaid võistlusi, viktoriine kui ka eeskavasid.

Kui nooremas grupis tehti kaasa peamiselt osavõturõõmust, siis vanemal kooliperel läksid nii kostüümid, etteasted, võistluste ja viktoriinide tulemused kui ka kõik muugi klasside kaupa punktitabelisse, mille põhjal vastav ?ürii kuulutas üldvõitjaks X klassi. Nii nagu varasematelgi aastatel, tegi kõikidel aladel kaasa ka õpetajate võistkond.

Reedel jagati välja tiitlid ja autasud ning söödi iga klassi valmistatud küpsetisi ning valiti Mikud-Mannid. Noorema grupi kandidaadid pidid tantsima valssi ning vastama mitmesugustele küsimustele. Kõige tulemusena pärjati mini-Manniks Sharon Ihaste I klassist ning mini-Mikuks Marten Martinson III klassist. Mikuks ja Manniks pürgijate puhul said otsustavaks nii reageerimiskiirus, vestlemise oskus kui ka vaimukus. Mõlemad võitjad olid X klassist – Margit Jürgenstein ja Kristjan Kaasik.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus