Mustvee Gümnaasiumi renoveeritud aula avati balliga

2004. aastal eraldas riik Mustvee Gümnaasiumi kaasajastamiseks ligi 5 miljonit krooni, mida kasutati söökla ja aula uuendamiseks ning tammepuidust peaukse paigaldamiseks. Mustvee linnavalitsuse ehitusnõunik Olly Orin tegi kooliperele ettepaneku avada renoveeritud aula balliga.

?Meie kooli aula on saanud nüüd ilusamaks, valgemaks ja soojemaks,? ütles balli avatseremoonial peetud kõnes Mustvee Gümnaasiumi direktor Luule Nõmm. Tema sõnul tekkis vajadus aula remontimiseks mitu aastat tagasi. ?Meie saali lagi oli lausa alla langenud,? meenutas direktriss.

Mustvee Gümnaasiumi aula renoveeris Tartu firma Tevo. ?Tööd algasid tänavu 1. juulil ja lõppesid 27. novembril. Kõige keerulisemaks ehitusoperatsiooniks sellel objektil võib pidada talade vahetust,? ütles AS Tevo juhatuse esimees Toomas Rätsep.

?Mustvee Gümnaasiumil on nüüd üks nägusamaid koolisaale kogu Jõgevamaal,? märkis Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kes tõi kingituseks kotitäie Kalevipoja kompvekke, mille ümbrispaberil meie maakonna tunnuslause.

Rõõmsa sündmuse puhul tervitasid kooliperet ka Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni ja parlamendi majanduskomisjoni liige Mati Kepp ja Mustvee Gümnaasiumi vilistlane Jüri Kraft, kes on ettevõtja. Mõlemad avaliku elu tegelased aitasid renoveerimistöödeks vajaliku hankimisel.

?Väga hea, et aula otsustati avada balliga. Kaunis saal sisendab õpilastesse pidulikkust ja väärikust, õpetab tütarlastele daamilikku, noormeestele härrasmehelikku käitumist,? lausus Jüri Kraft.

?Linnavalitsus kingib uue ilme saanud kooli aulale 150 tooli,? teatas Mustvee linnapea Gennadi Kulkov, kes esimese tooli avatseremoonial üle andis. Ülejäänud jõuavad koolimajja lähipäevil.

Kaasajastatud saali avamisel kõnelesid ka Mustvee Gümnaasiumi hoolekogu esimees Eenok Palm ja 1976. aasta lennu vilistlane, Kasepää külavanem Heiki Post.

Tantsuks mängis ballil ansambel ?Felix?, mille koosseisus esinevad populaarsed muusikud Felix Herman ja Urmas Mägi. Avavalsil läksid esimesena tantsupõrandale balli perenaine, abiturient Mariliis Õunapuu ja 11. klassi noormees Erki Post.

?Meie nägusas aulas saab korraldada üritusi nii kooliperele kui ka Mustvee linna ja ümbruse elanikele,? ütles gümnaasiumi direktor Luule Nõmm.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus