Mustvee Gümnaasiumi juubelipidustustel esitletakse koolile pühendatud raamatut

Laupäeval peetavatel Mustvee Gümnaasiumi 180. aastapäeva pidustustel esitletakse kooli möödanikku ja tänapäeva tutvustavat raamatut ning õnnistatakse kirikus kooli lipp. Kultuurikeskuses toimub aga juubeliaktus ja koolimajas õhtune koosviibimine.

Mustvee Eesti algkoolina tööd alustanud õppeasutuse juubeliks ilmus raamat “Mustvee Gümnaasium — haridus aastast 1828. “Raamatusse on koondatud kooli ajalugu tutvustavad materjalid, endiste õpetajate ja vilistlaste mälestused ning samuti saab põgusa ülevaate õpilaste omaloomingust. Illustratsiooniks on fotod erinevatest ajajärkudest,” rääkis raamatu koostamise üks algatajaid, kooli direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina.

“Meie kooli ajalugu on varem uurinud õpetaja Kersti Kuuse ja kunagine direktor Arvi Leosk. Nende tööde lugemine ja kooli aastapäev andsidki mõtte koostada gümnaasiumile pühendatud raamat,” ütles ta.

Marianne Kivimurd-Tarelkina on kirjutanud ka raamatu saatesõna, kus muu hulgas avaldab mõtte, et Mustvee Gümnaasium oli, on ja jääb. Raamatus pöördub Mustvee Gümnaasiumi vilistlaste ja õpetajate poole Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kes kirjutab: “Teie kooli iseloomustavad väga head suhted õpilaste ja õpetajate vahel. Meelde on jäänud teie lõpuaktused, koolipeod, ühised tunnid, mis alati pakuvad energiat ja rõõmu edaspidiseks.”

EELK Mustvee Koguduse õpetaja Eenok Haamer õnnistab kirikus toimuval jumalateenistusel Mustvee Gümnaasiumi lipu, mille õrnhallil taustal on kujutatud laeva. Idee kasutada laevamotiivi saadi Mustvee I Keskkooli lipult.

“Kui rääkida sümboolselt, siis seilab see laev täispurjedes mööda elumerd, teda juhib kindla käega kapten ja kõik tunnevad ennast laeval turvaliselt,” lausus Marianne Kivimurd-Tarelkina, kes on koos arvutispetsialisti Janek Romanovitšiga kooli vapi ja lipu kujunduse autor.

“Juubelipidustustel saab teoks ka rongkäik EEKLK Mustvee koguduse kirikust kultuurikeskusse, kus peetakse kontsert-aktus. Õpilased esitavad sõnalis-muusikalise kompositsiooni, mida mul aitas koostada muusikaõpetaja Reet Pappe. Õhtul saab koolimajas teoks koosviibimine, mille muusikalise osa sisustavad ansamblid Noorkuu ja Vana Kallim,” rääkis kooli huvijuht Anneli Soosaar. Tema sõnul on koolimajas välja pandud ka näitus õpilaste kunstiloomingust.

Mustvee Gümnaasiumi juubelipidustustele oodatakse ka Riigikogu esimeest Ene Ergmad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus