Mustvee Betaania kogudus pidas juubelit uues palvelas

Mustvee Betaania kogudus alustas oma tegevust 1921. aastal. 1937 valmis nende esimene palvela, mis punavõimu tulekuga neilt ära võeti. Pärast seda on Betaania kogudus pidanud oma koosviibimisi “võõral pinnal”. Alles neli aastat tagasi sai kogudus tagasi oma palvela, mis oli aastatega muutunud kasutuskõlbmatuks ja tuli lammutada.

Uus maja peaaegu valmis

Betaania koguduse pastoril Paul Gillil tuli kohe idee ehitada samale krundile päris uus hoone. Selle nimel on ta ka kõik need aastad töötanud ja suurt vaeva näinud.

2005. aastal jõuti ehitusega nii kaugele, et maavanem Aivar Kokk asetas koguduse hoonele nurgakivi.

Praeguseks on palvela peaaegu valmis: seinad on püsti, katus pea kohal ja elekter sees. Veel on tarvis teha mõned üksikud viimistlustööd.

Heade inimeste abiga

Pastor Paul Gilli sõnul läks palvela ehitus maksma 4,8 miljonit krooni ning see raha saadi tänu annetustele, kusjuures 98 protsenti neist tuli Eestist.

Pastori sõnul on rahade ja sponsorite leidmine väga keeruline. “Suurfirmad ei ole nõus palvela ehitust toetama, sest nad loodavad saada reklaami, kuid meie pühakotta ühtegi reklaamplakatit üles ei pane,” sõnas pastor.

Betaania koguduse palvela projekteeris arhitekt Marianne Ruus ning tegi seda täiesti tasuta.

Palvela ehitusele aitasid kaasa ka koguduse liikmed ise.

“Koguduses on 44 liiget, kuid ehitusega olid tihedamalt seotud juhatus,” rääkis Gill.  Igaüks üritas palvela valmimisele kaasa aidata.

Veel sõnas pastor Gill, et nende eesmärk ei ole oma koguduse liikmete arvu kasvatada. Olulisem on, et iga liige saaks koguduse tegevusse oma panuse anda.

EILI KOITLA  

blog comments powered by Disqus