Mustvee avaneb turistidele

Hotelli ja restorani tööle hakates tekib Mustvees juurde ca 75 töökohta, samuti pakutakse ehituse ajaks tööd umbes 100 kohalikule inimesele.


Mustvee ootab soliidset rahvast

Mustvee linnapea Gennadi Kulkov rääkis Vooremaale, et linna kõige suurem probleem viimaste aastate jooksul on olnud elanikkonna kiire kahanemine. ?Noored ei tule siia tagasi, viimase nelja aasta jooksul on meie linnakese elanike arv vähenenud 200 võrra. Eesti ajal aga elas siin väga palju inimesi, kaugelt rohkem kui Jõgeval või Põltsamaal,? rääkis Kulkov.

Väljapääsu otsides jõuti arusaamisele, et Mustvee linn saab areneda vaid turismi läbi. ?Suvel käib siin nii palju turiste, et pole kohta, kuhu autot parkida, aga seni on meil puudunud infrastruktuur, suured hotellid ja söögikohad. Seepärast hakkasime otsima investoreid, kolm aastat kuulutasime ajalehtedes, helistasime, kasutasime ka kõiki tutvusi,? meenutas linnapea.

Poolteist aastat tagasi hakkas asja vastu huvi tundma turismiga tegelev Soome perefirma Josephson Family & Epitome OÜ. Ühiselt sõideti ümbrus läbi, kuu aja pärast tulid nad tagasi ja algasid läbirääkimised.

Mustvee linnapea on uhke, et Josephsonid just Peipsi äärse piirkonna välja valisid. Eestist mõne aasta eest Soome elama asunud venelanna Ilona Josephson ja tema ameeriklasest abikaasa Rodney on Eestis juba rajanud mitmeid SPA-hotelle. Mustvee tundus neile aga eriti atraktiivne paik ja eks oma osa mängis kogu loos ka see, et Ilona isa elab Kohtla-Järvel.

Noored kodulinna tööle

Möödunud nädalal tutvustas Ilona Josephson oma plaane Mustvees ka rahvakoosolekul. Seekord olid tal kaasas ka partnerid Itaaliast ja kohtumisel räägiti kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles. Linnarahva huvi selle kohtumise vastu oli suur, kohal olid ka mõlema kooli gümnaasiumiklassid.

Josephson Family & Epitome OÜ kavatseb Mustveesse ehitada SPA-hotelli 300 inimesele koos konverentsikeskuse ja ujulaga. Itaalia restorani tulek Mustveesse annab aga kohalikele noortele suurepärase võimaluse saada vajalik väljaõpe kohapeal ja jääda tööle kodulinna. Restorani Mama Maria juhtkond ja peakokk saabuvad Itaaliast ja nad on nõus kõik töötajad siin välja õpetama.

Gennadi Kulkovi telefon heliseb sageli, aeg-ajalt küsitakse sedagi, kas saab Mustveesse uusi kortereid osta. Kolmas osa Josephsonide plaanist ongi ehitada Mustveesse ridaelamud, milles on kuni 300 korterit. See töö on juba täies hoos, eskiisprojekt valmis ja kuulutused tulevaste korteriostuvõimaluste kohta väljas.

?Tihti helistavad välismaalased, kes tahaksid tulla siia elama. Mustvee linn on loomulikult sellest huvitatud, et inimesed siia alaliselt elama tuleksid. Eks siin ole elu natuke odavam kui Soomes ja Rootsis, ehk nad tulevad sellepärast,? pakkus Kulkov. Seda, et uued elanikud ohustaksid mustveelaste senist rahu, linnapea ei karda.

Lasteaed sai renoveerimisraha

Kulkovi sõnul on Josephsonidel kena komme igas paigas, kus nad kinnisvara arendavad, teha tihedat koostööd ka kohaliku omavalitsusega. Tavaliselt toetavad nad lasteasutusi ja ka Mustvees on see nii. Möödunud reedel anti Mustvee lasteaia juhatajale üle t?ekk 1 100 000 kroonile, millest 100 000 saab kohe kasutada ja miljon kantakse üle kevadel.

Lasteaed oligi seni kõige nutusemas seisus, sest mõlemad koolid on juba osaliselt remonditud. Siiski vajavad koolid linnapea hinnangul ka üldremonti. Seni on suudetud tagada köökide euroremont ja eesti gümnaasiumis on nüüd ilus aula.

“Üldist laenukoormust on Mustvee linnal praegu kokku 47%. Laenu on võetud põhiliselt omaosaluse tasumiseks mitmete projektide juures. Varem oli laenukoormus suurem, nüüd tagastame iga aasta rohkem, kui uuesti laename. Linn sureks ära, kui me üldse ei laenaks,? rääkis linnapea.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus