Mustvee aukodanikuks sai maavanem Aivar Kokk

Idee maavanem Aivar Kokk Mustvee aukodanikuks nimetada käisid välja Mustvee raamatukogu töötajad. Raamatukogu juhataja Laidi Zaleke?ina tegi selle ettepaneku linnavolikogu istungil, kus  mõte pälvis saadikute toetuse.

“Aivar Kokk soovib oma kodumaakonda Jõgevamaad näha Eesti edukamate piirkondade hulgas. Maavanem on pööranud oma pilgu ka Peipsi suunas, toonud linna Kalevipoja Kala- ja Veefestivali ning Kalevipoja uisumaratoni ? üritused, mis Mustveele ja selle ümbrusele kuulsust toonud. Jõgevamaa arenguvisioonides on Mustveel väärikas koht seoses Kesk-Peipsi sadamate väljaehitamisega,” märkis linnavolikogu liige Zaleke?ina.

Ka Mustvee linnapea Mati Kepp märkis, et maavanem on teinud tõsist tööd selleks, et Mustveesse ehitataks reisi- ja jahisadam, mis on oluliseks stiimuliks kogu Peipsi piirkonna arengule. “Samuti on Aivar Kokk kaasa aidanud Mustvee hariduselu edendamisele. Tal on teened näiteks selles, et KOIT kavast eraldati 3,9 miljonit krooni Euroopa Liidu raha Mustvee Gümnaasiumi renoveerimiseks.?

“Ma usun, et Peipsi järve äärne piirkond, mis praegu Eestis üks vaesemaid, teeb mõne aastaga suure arenguhüppe ja näitab, missugune peab olema üks korralik turismikeskus, milles asuvad SPA ja teisedki tervislikku puhkust veeta võimaldavad asutused,? ütles Mustvee aukodanik Aivar Kokk. ?Peipsi, Euroopas suuruselt neljas järv sobib aga hästi turismireisideks. Praeguseks on valminud projektid sadamate ehitamiseks Mustveesse. Väga oluliseks tuleb pidada ka sellesse regiooni investorite kutsumist. Ka hiljutistel kohtumistel Norras väljendasid sealsed ettevõtjad huvi investeerida Euroopa Liidu idapiirile.”

Mustvee linnavolikogu kinnitas linna aukodaniku statuudi 2004. aastal. Varem on selle nimetuse pälvinud kirikuõpetaja Eenok Haamer, puhkpilliorkestri dirigent Valter Jaanus, teenekad pedagoogid Maria Firsova ja Sergei Lizin ning kauaaegne meditsiinitöötaja Liidia Soosaar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus