Murupidu pid?aamades koos patjade ja kaisuloomadega

Siis nad tulidki pidulikus rivis muusika saatel lasteaia väravast sisse, iga lasteaia esindus oma sildi järel: Laiuse, Kuremaa, Vaimastvere, Siimusti, Kurista Karukell, Jõgeva aleviku Päikesejänku ning Karikakar ja Rohutirts Jõgeva linnast. Kogu see kirju rivi tegi platsile veel mitu ringi peale, et kõik neid näha ja tervitada saaksid.

Unetantsud, aga mitte unised

Kui Siimusti Lasteaed-Algkooli juhataja Kaja Reiman oli peolised vastu võtnud, asus reipalt “vägesid juhatama? muusikaõpetaja Ingrid Orgulas, kes esialgu saatis kõikide lasteaedade pered oma ettenähtud paika ehk pessa ja kutsus platsi keskele tervitustantsu tantsima Siimusti Algkooli esimese klassi lapsed. “Need lapsed on küll kooli jõudnud, aga lasteaiaga ei raatsi ka veel hüvasti jätta,” teadis õpetaja Ingrid.

Seejärel astus iga lasteaed ette oma tantsuga, ikka vastavalt peopäeva stiilile. Enamasti võeti tantsu kaasa ka padjad ja pehmed loomad. Kuremaa lasteaia mudilastel olid koguni tekkidest meisterdatud pont?od.

Mis tantsudesse puutub, siis polnud need aksessuaaridele vaatamata kaugeltki mitte unised, vaid rohkem ikka rõõmsad ja lustlikud. Karikakra laste esinemine oli koguni pisikese etenduse sarnane, mis lõppes marulise rockiga.

Palju õnne, Siimusti lasteaed!

Et asi ei kujuneks vaid ühtedele esinemiseks ja teistele vaatamiseks, kutsus õpetaja Ingrid vahepeal kõik lapsed platsile kokku. Esimesel vaheajal saadi tema juhatusel selgeks teretamise tants ja selle abil ka üksteisega rohkem tuttavaks. Terve platsitäis rahutuid põngerjaid õnnestus tal kuuletuma ja innukalt kaasa tegema panna veel mitut teistki tantsumängu, küll koos patjade ja kaisuloomadega, küll ilma.

Enne viimast ühistantsu paluti platsile kõik tantsuõpetajad ning kingiti neile lilli. Siis aga selgus, et Siimusti lasteaial oli hiljuti olnud 35. sünnipäev. Nüüd oli kõikidel kokkutulnud lastel võimalus Siimusti lasteaiale ka õnne soovida. Et juba õnnesoovideks läinud oli, kutsuti teiste ette ka need lapsed, kellel maikuus sünnipäev ja neid sai kokku üksjagu. Enne veel oli suure aplausi saatel ilmunud välja kolmkümmend viis värvilist õhupalli, mida maikuu sünnipäevalapsed aitasid õhku lasta. Pole teada, kuhu tuul kõik need pallid viis, aga õhku läksid nad laste heledate häälte saatel sõnadega: “Palju õnne, Siimusti lasteaed!?.

Et homme on lastekaitsepäev, siis õnne ka kõikidele nendele, kelle lapsepõlv veel kestab.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus