Muret tekitavad probleemid

Elan Jõgeval Estakaadi 6 majas. Kuna maja on vana, on iseenesestmõistetav, et seal tekib probleeme.

Need, kes neid lahendama peaksid, aga ei oska või ei taha sellega tegelda.

Meie trepikojas tegi Jõgeva Elamu 2004. aastal remonti. Mõne aja pärast hakkas lagedelt ja seintelt valgendus maha kooruma. Koorub siiani, see tuleb kõik meil ise ära koristada.

Pöördusin probleemiga Jõgeva Elamu poole majaelanike nimel vastavalt üldkoosoleku otsusele. Koosolekul leidsime, et trepikoja remont tehti ebakvaliteetselt. Majaelanikud võivad tunnistada, et valgendus, st emulsioonvärv kanti otse kriidile pinda eelnevalt töötlemata. Samuti tuli ära välisukse täidis ja nüüd on oht, et see võib meile jälle pähe tulla.

Vastuseks minu kirjale teatati, et vastava ala asjatundjate kinnitusel on remondi kvaliteet hea. Värv koorub sellepärast, et on niiske. Niiskuse põhjustab näiteks pööningul pesu kuivatamine.

Tõsi, niiskust trepikojas on, kuid meie hinnangul on selles süüdi katkine reovee toru. Ka selle probleemiga olen pöördunud haldaja poole. Vastati, et probleemiga on pöördutud linnavalitsuse poole, kontrollimisel osutusid meie väited mitte paikapidavaiks. Toru on katki senini, nii et talvel on jälle keldris väike järv. Kes soovib toru seisukorras veenduda, tulgu ja vadaku.

Minu kirjavahetus haldajaga on olnud tulutu. Jääb üle vaid pöörduda kohtusse.

Võib-olla keegi lugejatest oskab selgitada, kuidas saaksime oma probleemidest jagu.

KALEV UNT,
Estakaadi 6 elanik

blog comments powered by Disqus