Murele leiti leevendus: perearst Galina Šeremeta asus Jõgeval tööle

Kui Terviseamet juulikuus teada andis, et Jõgeva vallas vajatakse kolme perearsti, tekkis segadus. Selle kuu algul lahkus Tiia Lätt ametist ning tema asemele leidis Terviseamet ajutiselt uue doktori, kes sai viimaks ka tööd alustada.


Läinud nädala reedel, mõned päevad enne Tiia Lätti lahkumist, käis Terviseamet kohtumas valla esindaja, sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsase, Jõgeva haigla peaarst Peep Põdderi ja Jõgeva valla perearstidega uurimaks, kuidas osapooled end tunnevad ning mida teha selleks, et kriis võimalikult ruttu lõppeks.

Tugi vallalt ja haiglalt

„Meie pakume enda poolt igakülgset abi nii seadmete kui ka nõu poolest,“ lubas Põdder Lätti asemel tööle asunud Galina Šeremetale. Sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas avaldas head meelt, et arst on nimistule leitud.

„Meie jaoks on meie inimesed olulised ja meil töötavad tublid ning head perearstid, loodame, et uus perearst saab rahulikult tööle hakata,“ rõõmustas sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.

Kui läinud nädala reedel polnud veel kindel, millises ruumis uus, ajutine arst dr Galina Šeremeta ametisse asub, siis tänaseks on see kindel ning Jõgeva haigla esimesel korrusel, endises doktor Lätti kabinetis ta tegutseda saabki.

„Endise doktor Tiia Läti nimistu juures asub lisaks ajutisele asendajale dr Galina Šeremetale tööle abiarst Olga Notberg. Ruumid on olemas ning töö käib, kuid doktor Šeremeta sõnul ei ole tema ega doktor Notbergi vastuvõtuajad veel paika pandud, need selguvad lähiajal.

Praeguse plaani järgi hakkaks dr Šeremeta vastu võtma üks kord ning dr Notberg kaks korda nädalas. Suure tõenäosusega võivad arstide vastuvõtuajad nädalate osas varieeruda. Doktor Šeremeta lubas info vastuvõtuaegade osas üles panna nädalate kaupa,“ rääkis Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna peaspetsialist Grete Must.

Šeremeta töötab põhiliselt Peipsiääre vallas ning võtab vastu Kolkja alevikus ja Tartus.

Palamusele arsti ei leita

Nimistu juures hakkab lisaks olemasolevale pereõele Marina Lazarevale tööle ka teine pereõde Kairi Blinnikov. Pereõdede vastuvõtuajad on kindlaks määratud. Marina Lazarev võtab vastu esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 8.00–16.00 ning pereõde Blinnikov võtab vastu esmaspäevast reedeni, tema on kohal kõik päevad ajavahemikus 8.00–16.00.

Täita on veel vaja kaks nimistut, ühele on arst olemas, teisel mitte. „Palamuse nimistut ei soovinud ükski perearst endale võtta, tegeleme lahenduse otsimisega,“ rääkis Must. Uue aasta esimesel päeval asub tööle Juri Kadatski, kes võitis konkursi dr Männiku nimistule.

Reede hommikul oli doktor Galina Šeremeta tööks valmis. „Meil on kaks tubli pereõde ja olgugi et kahe nädalaga on patsientide hulk vähenenud, loodame, et kui saadakse teada, et Lätti asemel on perearst olemas, siis tulevad nad tagasi. Ühtlasi kutsume uusi patsiente oma nimistusse ning anname kogu kollektiiviga patsientide heaks kõik, mis võimalik,“ rääkis Šeremeta. Lisaks avaldas ta lootust, et tema meeskonnaga liitub ka abiarst. Ühtlasi pani ta südamele, et eakad ja krooniliselt haiged võiksid end gripi vastu vaktsineerida.

Uus tervisekeskus valmib Jõgeval 2021. aasta lõpuks, kus on kaasaegsed ruumid esmatasandi tervishoiuteenuse osutamiseks. Kaasaegne tervisekeskus on ka hea keskkond, kuhu vajadusel perearstid tööle soovivad tulla.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus