Mure Pargi tänava uputava kõnniteega  jõudis linnapea lauale

Jõgeval Pargi tänava lõpus mullu asfaltkatte saanud kõnnitee on vihmaste või sulailmade korral pidevalt vee all. Probleemi lahendamiseks pöördusid lähedal asuvate majade elanikud  linnapea poole, kes lubas sellega tegelema hakata.


Mullu sai Pargi tänava lõpus asuv kõnnitee asfaltkatte. Kuigi asfalttee on endisest kruusaga kaetud tänavalõigust ilusam ning peaks teoreetiliselt olema ka paremini läbitav, kaasnes kõnnitee asfalteerimisega paraku liigvee probleem. Nüüd pole kevadise sula ajal või vihmaste ilmadega võimalik Piiri pargist otse Pargi tänavale kõndida nii, et ei peaks pahkluudeni  vees sumpama.

Asfalteeritud kõnnitee kõrval asuva Pargi 24 kortermaja elanikud teadsid rääkida, et enne tee asfalteerimist oli selle all üks toru, mis juhtis liigse sula- ja vihmavee sadeveekaevu. Paraku olevat nimetatud toru asfalteerimise käigus eemaldatud. Varem imbus liigne vesi ka läbi pinnase, kuid nüüd pole veel enam võimalik kusagile imbuda ja suuremate vihmade korral  tekib sinna vägev lomp. 

Veel lastakse voolata kõrvalkrundile

Praegu lahendatakse seal liigveeprobleemi nii, et üks samal tänaval elav härra tuleb hommikul õue, võtab kaasa labida ja  veab kõnnitee kõrval olevale haljasalale väikese kuivenduskraavi, mille kaudu vesi kõrvalasuvale tühjale krundile voolata saab. Seda tuleb aga tugevamate vihmasadude korral teha mitu korda päevas.

Pargi 24 maja elanikud on ühel nõul, et selline kuivendamine saab olla vaid ajutine lahendus. “Kui nüüd keegi selle tühja krundi peaks ära ostma, siis vaevalt ta väga õnnelik oleks, kui meie kõnniteelt vihmavee sinna juhime,” märkis Pargi 24 majas elav Maiu.

Majaelanikud pöördusid mullu oma murega maja haldaja Jõgeva Elamu ning linnavalitsuse poole. Majavanemale Martin Uuedale öeldi linnavalitsusest, et maja ees tekkinud liigvee probleem pole linnavalitsuse rida ning sellega peaks tegelema korteriühistu.

“Kuna meile maja keldrisse vesi ei tungi ja vesi maja kuidagi ei kahjusta, siis ei ole arukas hakata selle pärast vihmavee jaoks maa-alust drenaaži ehitama, mis oleks ebamõistlikult kallis,” rääkis Uueda. Samas märkis ta, et lisaks nende maja rahvale, kasutab seda teelõiku kesklinna ja koju minekuks enamik KEKi elamurajooni jalakäijaid. 

Probleemiga hakatakse tegelema aprillis

Et probleem ikkagi lahendatud saaks, võttis Pargi 24 majas elav Gunnar Jürgenson endale südameasjaks probleem  linnavõimule kuuldavaks teha. Möödunud pühapäeva hommikul asus mees lähedal asuva Piiri kaupluse juures allkirju koguma ning viis nädala algul enam kui kolmekümne  allkirjaga paberi linnavalitsusse. “Alla kirjutasid peamiselt vanemad inimesed, kel on liigse vee tõttu raske sealtkaudu linna käia,” märkis Jürgenson.

Ta sõnas, et argipäevahommikul oleks ta saanud ilmselt kordades rohkem allkirju, sest paljud lähevad just sealtkaudu tööle.

“Linnapea Aare Olgo võttis mu vastu ja lubas probleemiga tegeleda,” ütles Jürgenson. Linnapea ise, kes Jürgensoni vastuvõtmiseks korraks puhkuselainelt tööellu naasis, tunnistas, et probleem vajab lahendamist.

“Seal oli tõesti enne asfalteerimist üks toru, mis polnud paraku päris seaduslikult sinna paigutatud. Toru tagasipanemine midagi ei muudaks, sest asfaldist ju vesi läbi ei imbu ning sadevett linna üldisse kanalisatsiooni ka juhtida ei tohi. Peamegi välja selgitama, kus seal need sadeveekaevud asuvad. Praegu ei saa seda teha, sest mõned neist on veel lume all,” rääkis linnapea.

Ta lubas, et kuu aja pärast, kui lumi on sulanud, minnakse seda paika Jõgeva Elamu töötajate ja linnavalitsuse liikmetega uurima. “Tegime kõnnitee korda, arvasime, et saab parem, kuid saime selle asemel hoopis endale probleemi,” nentis linnapea.

Samas lisas ta, et igal probleemil on mitu tahku. “Tundub, et seal majas (Pargi 24 – E.A) ei ole katuselt vihmavee ärajuhtimine ka päris õigesti korraldatud,” märkis Olgo, kuid tunnistas, et tee asfalteerimisel on tehtud vigu ning sinna koguneva liigvee probleem vajab lahendamist.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus