Munakivitee Põltsamaale

Muretsen Põltsamaal meie vallavalitsuse taotluste pärast lõhkuda autosid, külvata kaunis aedlinn üle võimalikult paljude heitgaasidega, et autojuhtidel oleks ikka võimalikult ebamugav sõita, autosid lõhkudes.
Põltsamaa juhtkond seda meelt ei näi olevat. Elan küll naabervallas, aga kasutan ka Põltsamaa valla teid ja olen arvamusel, et kui mul oleks kuidagi võimalik aidata lolluse vastu, siis annaksin oma panuse. On imekspandav, kuidas tänapäeval on Põltsamaa juhtkond hakanud kodukandi elanikkonna ohutu liikluse eest seisma. Alles valminud Pajusi maantee on üle külvatud teetõketega, et ikka kõik autod ja bussid saaksid linnas võimalikult palju pidurdada, käike vahetada ja kümneid kordi rohkem heitgaase taeva poole saata.
Huvitav, kes küll suudab 10 meetrit enne või peale ringristmikku kiirust märkimisväärselt ületada, pea iga tee otsa on pandud kunstlik takistus, Pajusis kohe järsu ja suhteliselt pimeda kurvi ette, Pisisaare bussipeatuse juures, kortermajade elanikud ja bussi ootavad lapsed peavad leppima selle tossu sissehingamisega, mis killustikukoormaid vedavate autode tossupilvede sees üle jääb? Mõistlik oleks ikka sujuv liikluskorraldus, kellele seda autode lõhkumist ja heitgaaside tossutamist küll vaja on, remonditöökodadele, vallajuhtkonnale? Otsused tuleks teha ikka targalt ja kaalutletult, milleks siis üldse on kiirustpiiravad märgid, paneme siis kohe iga tee otsa „STOP” märgi või veelgi parem – ehitame munakivitee.
MARKO ROOSTIK

blog comments powered by Disqus