Muinsuskaitseamet tunnustas paremaid koostööpartnereid

Muinsuskaitseamet tunnustas eile Tallinna vanalinnas Hopneri majas oma paremaid koostööpartnereid. Teiste hulgas pälvisid tunnustuse Jõgevamaa Metsaseltsi kauaaegne eestvedaja Kaupo Ilmet, Puurmani vallavalitsus ja AS Tevo ja restauraator Kadri Kallaste.

 

Jõgevamaa Metsaseltsi kauaaegne eestvedaja Kaupo Ilmet pälvis muinsuskaitseameti tänukirja aastakümnete jooksul tehtu eest.

“Kaupo Ilmet on teinud järjepidevat tööd Kassinurme linnuse ümbruse hooldamisel, kohaliku kultuuripärandi tutvustamisel ning pärandkultuuriürituste jaoks tingimuste loomisel. Eelnevatel aastakümnetel on ta algatanud ja teoks teha aidanud ka Elistvere mõisa pargi ja aidaga seonduvaid ettevõtmisi,” ütles muinsuskaitseameti Jõgevamaa vaneminspektor Sille Raidvere, kes Ilmeti kandidatuuri tunnustamiseks esitas.

Puurmani vallavalitsus, OÜ Tevo ja Kadri Kallaste pälvisid tunnustuse seoses Puurmani mõisa hiljutiste restaureerimistöödega. Puurmani vallavalitsus teeb Sille Raidvere sõnul ühise eesmärgi nimel head meeskonnatööd ning see annab nähtavaid tulemusi. Puurmani mõisa peahoone (selles tegutseb gümnaasium), tõllakuuri (gümnaasiumi tööõpetuse maja) ning mõisa pargi restaureerimise juures on pidevalt “kätt pulsil” hoidnud vallavanem Rauno Kuus ja abivallavanem Arvo Pennonen, kes on tublilt ja tulemuslikult tegelnud ka raha taotlemisega restaureerimistöödeks.

Valiti saja hulgast

OÜ TEVO (projektijuht Kalev Pärn) pälvis muinsuskaitseameti tunnustuse eelkõige Puurmani mõisa peahoone kõrgetasemelise restaureerimise eest, samas on firma restaureerinud ka teisi mälestisi nagu Puurmani mõisa tõllakuur, Ahja mõisa valitsejamaja ja Kostivere mõisa peahoone ning teinud töid, mis aitasid päästa hävingust Kursi pastoraadi köstrimaja.

Eesti Kunstiakadeemia doktorant Kadri Kallaste sai muinsuskaitseameti tänukirja Puurmani mõisa peahoone ajalooliste tapeetide kõrgetasemelise restaureerimise eest, samuti selle töö kõrgetasemelise kajastamise eest ajakirjanduses ning muinsuskaitseameti mulluses aastaraamatus.

Tänukirjad koostööpartneritele anti kätte muinsuskaitseameti 18. sünnipäeva puhul korraldatud temaatilisel seminaril. Panuse eest muinsuskaitseobjektide säilitamisse, arendamisse, restaureerimisse ja tutvustamisse pälvisid tunnustuse ühtekokku 43 projektdokumentide koostajat, teostajat, omanikku, omavalitsust ja kodanikeühendust ning üksikisikut.

Tänavu anti välja ka kaks 300 euro suurust rahalist preemiat, mille said Õnne Paimre Kuigatsi mõisa sõiduhobuste talli taastamise, restaureerimise ja hooldamise eest ning Jarkko Kalevi Arhilahti Ervita mõisa peahoone, möldrimaja ja tuuleveski tulemusliku restaureerimise eest.

Tunnustatavad valis ekspertkomisjon välja maakondadest esitatud saja projekti hulgast.

Kiriku katus päästeti

“Isiklikult tänan ka riikliku tunnustuse saajate hulgast välja jäänud EELK Maarja-Magdaleena koguduse õpetajat Aivo Prükki, EELK Võnnu koguduse õpetajat Urmas Paju ja ASi Tanel eesotsas Tanel Kauriga,” ütles Sille Raidvere.

Aivo Prükk väärib tema sõnul tunnustust tegevuse eest Maarja-Magdaleena kiriku ja pastoraadi ning selle ümbruse vastutustundliku hoidmise, restaureerimise korraldamise ja pastoraadikompleksi arendamise eest, Urmas Paju eduka rahataotlemise ja projektijuhtimise eest. Tänu neile suure südamega inimestele sai päästetud Maarja-Magdaleena kiriku väga kehvas seisus katus. Meeste viimane projekt aitas uue katuse peale saada pastoraadile ning välja ehitada katusealuse ruumi, kus nüüd asub ka külaraamatukogu.

i
Ehitusettevõtja Tanel Kaur väärib muinsuskaitseinspektori sõnul tänu selle eest, et on võtnud Maarja-Magdaleena mälestiste restaureerimise ja EELK abistamise oma südameasjaks: tema firma on teinud head tööd suhteliselt madalate hindadega.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus