Muinasmaalt kadusid elektripostid

 

Kassinurme mägedes algas eile igasuvine muistse maailma pidu ehk Mütofest, mis kestab homseni. Need, kellele meeldivad ürgne looduslik keskkond ja muinasaja hõng, leiavad aga tee sinna ka muul ajal.

Kunagist linnamäge ja rahvapidude paika hakati sinna vahepeal kasvanud võsast puhtaks raiuma 23 aastat tagasi. Nüüd võib seal nautida avaraid vaateid, ent seal seisab ka terve hulk rajatisi, kaasa arvatud muistsete eeskujude järgi ehitatud palklinnuse fragment. Viimase aasta jooksul on Kassinurme mägedesse püstitatud uus värav, vahetatud välja laudade ja pinkidega katusealused ja püstkojad, parandatud tantsulava ning paigaldatud mägedes kulgeva loodusraja ja vaatamisväärsuste kaart. Mägede arhailine atmosfäär on täienenud vigursaagijate loodud temaatiliste skulptuuridega ning samas vabanenud sinna sobimatutest elektripostidest ja -traatidest.

23 aastaga ära mädanenud ja upakile vajunud elektripostid olid meile ammu pinnuks silmas,” ütles metsaisa” Kaupo Ilmet, kelle eestvedamisel Jõgevamaa Metsaselts Kassinurme mägedes aastakümneid toimetanud on. Tänu Kohaliku omaalgatuse programmist saadud projektirahale saime iganenud õhuliinid sel suvel vahetada maa-aluse elektrikaabli vastu. Tuleval aastal on loota sellesse piirkonda ka uut alajaama, mis tagab siin korraldatavatele üritustele stabiilse energiavarustuse.”

Et omaosalus projektis neelas peaaegu kogu metsaseltsile valla poolt selleks aastaks eraldatud tegevustoetuse, tuli projektiga kaasnevad tööd, nagu vana õhuliini mahavõtmine, ära teha vabatahtlikus korras.

Olen metsaseltsi liikmetele ja kohalikele vabatahtlikele väga tänulik, et nad appi tulid,” ütles Kaupo Ilmet. Tulev aasta on Eestis teatavasti kuulutatud pärimuskultuuri aastaks ja seoses sellega tahame Kassinurme mägedes terve rea üritusi korraldada.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus