Mudilased õppisid traumasid ennetama

Jõgeva Maavalitsus korraldas 14. mail Kassinurmes Jõgevamaa koolieelsete lasteasutuste tervise- ja spordipäeva “Tervis lapse põues“. Tegemist oli ühe osaga projektist “Traumade ennetamine Jõgeva maakonnas“.

Jõgeva Maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Kadi Eessaare sõnul oli tervise- ja spordipäeva eesmärgiks laste vigastuste ennetamine, õpetades neid ennast hoidma  mängulise tegevuse abil.

“Sel aastal pöörasime tähelepanu liiklus- ja tuleohutusele. Selleks oli tervise- ja spordipäevale kaasatud Lõuna-Eesti Päästekeskus ja Lõuna Teedekeskuse Jõgeva esindus,” rääkis Eessaar.

Lapsed saabusid Kassinurme kell pool kümme hommikul. Kell 10 tervitas neid maavanem Aivar Kokk. Ta võimles koos lastega ja jutustas neile Kassinurme ajaloost. Päevajuht Aimur Säärits selgitas päeva sisu, millele järgnesid tegevused „pesades”.

“Kokku oli Kassinurmes 14 pesa ja igas pesas toimus mingi mänguline tegevus. 12 pesa olid valmistanud lasteaiad, ühe maanteeamet ja ühe päästekeskus,” rääkis Kadi Eessaar.

Teatevõistluse võitis Põltsamaa Lasteaed Tõruke, auhinnad olid aga kõigile võrdsed: iga laps sai võtmehoidja ning puu- ja juurvilju.

Maanteeameti pesas õpetati liiklusmärke tundma ja Päästekeskuse pesas võttis lapsi vastu  Nublu. Tõnu Vare päästekeskusest rääkis lastele ka tuleohutusest.

Jõgevamaa 22 lasteaiast osales Kassinurme tervisepäeval 18 lasteaeda. Kõige rohkem lapsi oli Jõgeva  “Rohutirtsust”,

liikumisõpetaja Tiia Veski sõnul oli Rohutirtse sel päeval Kassinurmes seiklemas 39. “Üritus oli väga hästi õnnestunud, Päästekeskus ja Maanteeamet rääkisid väga lastepäraselt ja arusaadavalt. Kuna ilm vedas pisut alt, siis puu- ja aedvilju sõime lasteaias,” rääkis Veski.

Rohutirtsud meenutavad

Argo:
Mulle meeldis Nublu ja see mäng, kus me pidime kõik koos meeskonnaga suusatama. See päikesemäng ei meeldinud, ruumi oli vähe. Nublu käest sain teada, kui vajalik on suitsuandur.
iii

Maksim:
Kõige rohkem meeldis Nublu liikumismäng. “Härra Hunt, mis kell on?” meeldis ka. Natuke meeldis veel trenni teha. Ei meeldinud ootamine.

Robert:
Langevarjugolf oli tore, aga natuke külm hakkas. Nublu käest kuulsin suitsuandurist.

iii

Merilyn:
Tuul ja külm oli. Aga muidu meeldis sporti teha, mäng “vette ja kaldale” oli lõbus. Suitsuandur teatab mulle tulekahjust. Siis helistan 112, ütlen nime ja aadressi.
iii

Kaisa-Siret:

Mulle meeldis väga langevarjugolf — see oli meeskonnatöö. Ei olnudki sellist asja sel päeval, mis ei meeldinud. Siis meeldis mulle veel, et Jänes ja Kits olid kostüümides ja nende mäng oli tore. Nublu on laste sõber ja ma tantsisin temaga.

Sven-Markkus:
Mulle meeldis joosta, palli visata. Ilm oli vilets, aga mul külm ei hakanud. Nublu õpetas, et tikkudega ei tohi mängida. Täpsusmäng ei meeldinud, mul ei õnnestunud see.

Georg:
Nublu meeldis ja teatevõistlus ka ja see, et sai värskes õhus joosta. Ei meeldinud, et bussis pidi kaua istuma.

Janis:
Mulle meeldis kõik väga, eriti tore oli palli püüdmine ja Nublu meeldis ka. Sooja ilma tahtsin ka.

Ly:
Nubluga mängida oli tore. Kindlasti peab rattasõidul kiiver peas olema. Ja pallimäng meeldis, mul läks kogu aeg sisse.

Joosep:
Onu Aimur, treener, meeldis mulle ja ma sain tema trummi lüüa.
Mulle räägiti, et kui on õnnetus juhtunud, siis ei tohi ennast ära peita, nii on õige.

Eliise:
Kõik mängud meeldisid, ainult teatevõistlus ei meeldinud. Siis meeldisid veel kostüümis Jänes ja Põder. Minu jaoks oli küll ilm ilus.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus