Mudaköögi ehitamistalgud – isadepäev Jõgeva aleviku lasteaias

Novembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse isadepäeva, et meeles pidada kõiki isasid ja vanaisasid ning nende panust lapse ellu. Ka meie oleme oma Jõgeva aleviku lasteaias seda päeva tähistanud ning isadega koos midagi huvitavat ette võtnud.


Reede hommik algas meie lasteaias tavapärasest erinevalt. Lapsed tulid lasteaeda koos isaga ja sellel päeval me tuppa ei läinudki. Õues mängis muusika ja olid kaetud lauad. Ka meie traditsiooniline näitus isadest oli seekord õues.
Sõime koos isadega hommikuputru. Kui kõhud täis, asusid isad lastele õuealale uut mudakööki ehitama. Isad olid kaasa toonud kõik ehituseks vajamineva: puidumaterjali ja tööriistad.
Selgus, et puitmaterjali oli nii palju, et lisaks köögile asuti ka poe ja kohviku mänguks vajalikku letti ehitama.
Letile sai peale uus ja uhke plekist katus, mille tõi meile kingituseks kunagine lasteaia vilistlane. Lapsed olid isadele abiks. Oli tore vaadata, kuidas lapsed suure huviga jälgisid isade tegutsemist. Siis said nad ka ise proovida, kuidas saab kõveraks läinud naela kätte, kuidas kasutatakse mõõdulinti ja kuidas kruvi puidu sisse lasta. Sellel päeval lasteaeda tulnud emad asusid koos õpetajatega riisuma lasteaia õueala ja lehti ära vedama. Isad parandasid ära ka õuealal oleva bussi. Üks isa on meie õuealale paigutanud mitu pesakasti tihastele. Nüüd oli tal aega, et pesakastid puhastada ja uuesti üles panna.
Lapsed ei jõudnud kuidagi oma köögi kokku panemist ära oodata. Enne kui kõik valmis sai, olid esimesed liivakoogid juba köögis küpsemas. Kui õueköök ehitamine lõppes, asusime grillima. Tegime lasteaia hoovi ka päris lõkke. Seal said isad koos lastega vahukomme grillida.
Täname südamest kõiki isasid ja emasid, kes meie isadepäeva ehitustalgutest osa võtsid.
MARJU KATTEL

blog comments powered by Disqus