MTÜ Pommiauk kutsub jaanitulele

 

Jõgevamaa traditsioonilistele jaanitulepaikadele lisandub tänavu veel üks: Jõgeval Tallinna maantee ääres asuv nn KEKi hoov. MTÜ Pommiauk korraldab seal homme õhtul jaanipeo, millele kõik huvilised pääsevad piletita.

Kell 19 algaval peol loob meeleolu ja mängib tantsuks kahemehebänd HIV Negatiivne. Korraldatakse võistlusmänge ja parematele on välja pandud auhinnad. Peopaigas saab osta kehakinnitust, sealhulgas vardas küpsetatud sea liha.

“Kavatsesime algul korraldada jaanipeo oma klubi liikmetele, pereliikmetele ja sõpradele, aga kuna seltskond ähvardas nii või naa üsna suureks paisuda, otsustasime lõpuks, et teeme siis juba avaliku peo,” ütles ajaloohuvilisi koondava MTÜ Pommiauk eestvedaja Sergei Jerjomin. “Meie pidu tuleb traditsioone, austav ja perekeskne. Keskealistele ja vanematele jõgevalastele tulevad ju tavaliselt jaanipäevaks külla mujale elama läinud lapsed ja lapselapsed ning siis on neil kõigil tore koos meie jaanipeole tulla. Et võimalik vihm pidu ei segaks, paneme üles suure telgi.”

Jaanipidu peetakse Sergei Jerjomini sõnul samal platsil, kus möödunud aasta augustis vanavaralaata peeti. Kui esimene jaanipidu õnnestub, tahab MTÜ Pommiauk selliseid ka tulevikus korraldada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus