MTÜ Airaan käsitöötegijad avasid taas jõulunäituse

Kurista lasteaias avatud MTÜ Airaan jõuluteemalisel käsitöönäitusel saab vaadata mitmekülgses valikus  dekoratiivasju ja ka tarbeesemeid.

Kuristal ja selle ümbruses seltsielu edendamisega tegelev Airaan korraldas jõuluteemalise käsitöönäituse kuuendat korda. Iseäranis rohkesti on tänavusel näitusel jõulukuuse kaunistamiseks sobivaid lõngast kuulikesi, jõulukaarte, kinkekotte, pitsiääristustega käterätte, kõikvõimalikes värvitoonides kindaid ja sokke ning palju muudki huvitavat, nägusat ja omapärast, sest iga käsitöö on kordumatu ja näitab tegija fantaasiat.

Paljude autorite käsitöölooming on külastajatele tuttav usutavasti ka varasematest näitustest. “Näiteks on Ene Kõiv toonud tänavugi vaadata kootud talverõivaid, Anneliis Hordo pühadekaarte ning meie ühingu noor liige kooliõpilane Anette Uiga ehteid. Mitmed käsitööhuvilised osalevad aga sellel näitusel esimest korda,” rääkis Airaani juhatuse liige Aita Saksing.

“Näitus, millele panime pealkirjaks “Jõuluaega oodates” jääb avatuks järgmise kolmapäevani. Mitmete käsitööde autorid kavatsevad need peagi lähedastele, sõpradele ja tuttavatele ära kinkida. Jõulukaarte ja Anette tehtud ehteid saab aga sümboolse hinna eest kaasa osta,” lisas ta.

Aita Saksingu sõnul on iga Airaani sõpruskonda kuuluja mõnel alal  asjatundlikum tegija ja annab oma oskusi meelsasti ka teistele edasi. “Soovitusi on võimalik anda, kuid fantaasiat ja osavat kätt peab igaühel ikka endal olema,” märkis Anneliis Hordo, kes on aastakümneid pühadekaarte meisterdanud ja kujundanud.

“Tubadesse, mis Kurista lasteaed meile lahkesti kasutada on andnud, koguneme käsitööd tegema kolmapäeviti kell 15 pärastlõunal. Seltskondliku ettevõtmiseta oleks külaelu märksa igavam. Hubase ajaveetmise juures on oluline osa ka omatehtud suupistetel. Praktiliselt kõik Airaani kuuluvad naised oskavad koduleiba küpsetada,” rääkis Laila Kimm.

“Käsitöömeistritest mehi pole meiega veel liitunud, aga mõnedel  kokkusaamistel on meie seltsi tulnud Priit Saksing, Andrus Sibul ja Marek Saksing, kes  on meie ettevõtmistele ka kaasa aidanud,” lausus ta.

Aita Saksing rääkis ka, et positiivse rahastamisotsuse saanud projektid võimaldavad mittetulundusühingul Airaan korraldada ka järgmisel aastal õppereise erinevatesse Eestimaa paikadesse. “Kavas on kutsuda koolitajaid ka kohapeale või saata mõni endi hulgast õppima, et ta omandatut hiljem teistega jagaks,” lausus Kurista kandi seltsielu eestvedaja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus