MTA kontrollis ümbrikupalga maksmist Jõgevamaal

Novembri lõpus kontrollisid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid. Ümbrikupalga maksmise kahtlusega oli kontrollitud 26 ettevõttest kaheksa.


Töötajate registrisse oli 64 töötajast kandmata üks, kes töötas riigihanke objektil ja registreeriti kohe. Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtete nõustamisega tegeletakse edasi kuni nende maksudeklaratsioonid korda saavad. Suuremate rikkumiste korral alustatakse menetlust.

„Pöörame senisest veel rohkem tähelepanu riigihanke objektidel ümbrikupalga maksmise kontrollimisele. Kui hanke raames teha põhjalik taustakontroll tehingupartnerile, sealhulgas kõigile alltöövõtjatele, on lihtsam tagada, et avalik raha jõuab ausate ettevõtjateni. Teeme selles valdkonnas koostööd Jõgevamaa kohalike omavalitsustega, et tõsta hankijate teadlikkust tehingupartneri tausta kontrollimisel,“ sõnas MTA maksuauditi üksuse juht Evelin Muttik.

Enamlevinud avaliku ja erasektori andmebaaside kaudu saab kontrollida ning hinnata tehingupartneri tausta ja maksekäitumist ning seeläbi vähendada äri- ja maksuriske.

MTA eesmärk on 2021. aastaks ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus