Mõtteid ja soove uue alguse puhul

Millises koolis ja klassis Sa oma kooliteed jätkasid? Mis on selles koolis head?

Kaitlyn Merila: Alustasin kooliteed Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10d klassis. Kindlasti on üks hea asi koolimaja ilus välimus ja hea õppetase. Veel ei oska paremaid ja halvemaid külgi välja tuua, sest olen liiga vähe selles koolis viibinud. Aga oma eelmise kooli Palamuse Gümnaasiumi kohta võin nii mõndagi head öelda.

Kätlin Nigulas: Jätkasin oma kooliteed Jõgeva Ühisgümnaasiumi 12. klassis. Ma arvan, et ei saa just mainida, mis on selles koolis head ja mis halba. Lihtsalt seal on minu lapsepõlvesõbrad, mälestused ja palju muudki.

Maris Harjo: Jõgeva Gümnaasiumi 9. klassis. Ei teagi, mis täpselt hea on. Mõned õpetajad ning suured ruumid on ka.

Silver Sirge: Ma läksin Mustvee Gümnaasiumi 11. klassi. Eriti hea meel oli näha vanu sõpru ja tuttavaid, keda polnud pikalt näinud. Sai muljeid vahetatud ja juttu aetud. Head meelt valmistas ka see, et koolil vahetus juhtkond.

Kas Sa oled selleks õppeaastaks endale eesmärgid seadnud ning kas plaanid need teostada?

Kaitlyn: Eesmärke kui selliseid ei ole, põhiline on koolis sees püsida.

Kätlin: Selleks õppeaastaks olen endale eesmärgiks seadnud selle, et kool edukalt ja tulemusrikkalt lõpetada ning loodan südamest, et see ka õnnestub.

Maris: Kavatsen hästi õppida ja selle klassi ära lõpetada ning siis kuhugi edasi õppima minna.

Silver: Võib-olla ainuke eesmärk on see, et paremini õppida ja tulevasteks 12. klassi eksamiteks valmistuda.

Mis Sa arvad koolirahulepingust?

Kaitlyn: Mis siin ikka arvata, sest ma ei tea sellest põhimõtteliselt mitte midagi.

Kätlin: Iseenesest ju hea mõte, iseasi, kas see kõigile meeltmööda on!

Maris: Ma ei oska selle kohta midagi öelda, kuna ma kuulen sellest esimest korda. Aga ma arvan, et kui ma selles rongkäigus marsiksin ja teistest ettevõtmistest osa saaksin, siis oskaksin paremini öelda, mida ma sellest arvan.

Silver: Lahe!

Kui Sa hakkad põhikooli/gümnaasiumi lõpetama, kas oled otsustanud, millistes ainetes Sa eksamid teed ja mida plaanid edasi õppima minna?

Kaitlyn: Lõpetasin sel aastal põhikooli ning valisin füüsika, gümnaasiumi lõpule pole veel mõelnud.

Kätlin: Jah, loomulikult olen mõelnud, millistes ainetes eksamid teha ning kuhu edasi õppima minna. Eksamivalikud on juba paigas, aga kuhu ja mida edasi õppima minna, ei ole veel päris otsustatud.

Maris: Lõpetan Jõgeval 9. klassi ära, aga siia jääda ei kavatse, vähemalt selline on hetkel minu plaan. Õppida tahaks baaridaamiks või mõnda muud ametit, kus saab palju liikuda.

Silver: Ma arvan, et ma teen nendes ainetes eksameid, milles ma ennast tugevaks pean ja kindlalt tunnen. Pärast gümnaasiumi võib-olla psühholoogiat.

Miks Sinu meelest peab koolis käima ning püüdma edukalt õppida?

Kaitlyn: No koolis võiks käia, kui sa tahad, et sinust saaks keegi, aga kui sa ei taha seda, siis sa ei pea koolis käima. Edukalt õppimine on üldse teine asi. Mina arvan, et edukas õppimine peab tulema loomulikust intelligentsist, mitte hullust õppimisest. Asja tuleb normaalsuse piirides võtta, lõbutsema peab ka.

Kätlin: Ma arvan, et see on iga inimese enda otsustada, millist tulevikku ta endale soovib.
Kui tahetakse elus kuhugi jõuda, siis peaks selleks ka vaeva nägema.
Ja ma arvan, et ei ole eriti suur vaev käia korralikult koolis ja õppida edukalt. See on lihtsalt iga inimese enda otsustada.

Maris: Esmalt tõesti, et mitte jääda lolliks. Haridust on vaja, kuigi praegu on mitmed noored seisukohal, et mis mõte koolil on. Suurena kahetsevad nad kindlasti, et nad ei õppinud paremini. Igaüks teab ise, kas ta õpib või mitte.

Silver: Me õpime oma, mitte teiste tuleviku nimel, kuid kõik ei paista sellest aru saavat. Tugev teadmistepagas ja haritus tagavad tulevikus hea töökoha.

Mida soovid neile, kes alustasid taas kooliteed?

Kaitlyn: Ära unusta, kes sa oled tegelikult!

Kätlin: Kõigepealt soovin ilusat ja edukat kooliaasta algust. Jõudu, tahtmist ja pealehakkamist! Püüdke saavutada eesmärk, mille olete endale seadnud!

Maris: Alustada kohe kooliaasta alguses korralikult õppimist ja mitte võtta alguses lõdvalt.

Silver: Käige koolis ja jätke aega ka puhkamiseks ja lõbutsemiseks.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus