Motosõbrad trehvavad trefil

Juba üleeilsest saati on  nii Jõgeval, Kuremaal kui siitkandi teedel mootorimürinat tavapärasest enam — käib rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff, mil pikk traditsioon ja soliidne järjekorranumber XVIII.

Mototrehvajate suurürituse käivitaja ja peakorraldaja Igor Ellissoni sõnul on tulijaid enam kui paar tuhat ja eks selline ajutine arvukuse tõus mõjutab meie väikese maakonna ja selle vaikse pealinna elu üsna tuntavalt.

Kuulda on mitmekeelset juttu, kauplustes sagib põnevates kostüümides võõraid ja mis salata, eks põrinat-mürinat-signaalitamistki on tavapärasest rohkem.

Vooremaa teemakohasele küsitlusele vastanud olid enamasti seda meelt, et Jõgevatreff  on õige ettevõtmine ja elavdab meie vaiksevõitu seltsielu pisutki. Ja ka need, kes ise iial “motikahullud” pole olnud, lubasid tänast kolonnisõitu ja võrride võidusõitu vaatama minna.

Korraldaja kinnitusel ei peeta võrrivõistlust Jõgeva kesklinnas mitte kiiruserekordite püstitamiseks, vaid nende isade ja poegade auks, kes ajast aega kodus mootorsõidukeid putitanud on. Selline vaba aja sisustamine toob aga enam tulu, kui me ehk arvata võimegi, sest on ju üldteada, et see poiss, kel kodus midagi toimetada-putitada, tänavale lauslollusi tegema ei lähe.

Suhtugem kõik positiivselt ja mõistvalt sellesse ajutisse mürataseme tõusu ja olgem motomatkajate vastu külalislahked. Sest ainult nii saame pisut tuntumaks kaugemalgi. 

1. august 2009 

blog comments powered by Disqus