Motomehed tulevad lastekodusse

Helsingi motonäitusel on motoklubi Jõgeva MC olnud esindatud juba viisteist aastat ning käidud on seal ikka selleks, et tutvustada enda korraldatavat rahvusvahelist motomatkajate kokkutulekut Jõgevatreff. Seekord oli Jõgeva MC esindus aga Helsingi näituse ajaks püstitatud endale ka teise eesmärgi: leida koostööpartner, kellel oleks tahtmist tegelda Siimusti lastekodu lastega.

“Tahtsime taastada omamoodi traditsiooni,? ütles Jõgeva MC president Igor Ellisson. “Kunagi on Siimusti lastekodul nimelt välismaisest motomatkajast sõber olnud: ta käis mitmel korral lastekodus külas ja mitu lastekodulast sai tema juures Rootsis sisuka puhkuse veeta. Nüüd seikleb see mees kahjuks juba taevastel motoradadel ja seepärast arvasime, et tuleks lastekodule uued sõbrad leida.?

Tsiklitel kristlased

Ligemale 500 liikmega Gospel Ridersi näol potentsiaalsed sõbrad leitigi. Nagu nimigi vihjab, on tegemist kristliku kallakuga motoklubiga, mis näitab, et tsikli seljas kihutamine ja kirikus käimine ei välista teineteist. Ühtlasi pole ime, et sellise taustaga klubi heategevusest huvitus.

?Nüüd on asjad niikaugele aetud, et Gospel Ridersi esindus tuleb juuni keskel kolmeks päevaks Jõgevamaale,? ütles Igor Ellisson. ?Elama hakkavad nad Voore külalistemajas. Sealt teevad nad väljasõite maakonna ja kaugemategi huviväärsustega tutvumiseks. Osa aega pühendavad nad aga Metsatarekese lastele, tutvustades neile motomatkamist kui toredat harrastust, mis võib inimest saata kogu elu.?

Igor Ellissoni sõnul ei ole Gospel Ridersi esinduse külaskäik planeeritud mingi ühekordse aktsioonina, vaid alusepanekuna pikemale koostööle.

?Usun, et see on perspektiivikas projekt, võimaldades edaspidi välja töötada pikaajalisemaid toetusskeeme,? ütles Igor Ellisson.

Motoshow taas Jõgeval

26.-29. juulini saab aga Kuremaal taas teoks rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff, mis seekord kannab kuueteistkümnendat järjekorranumbrit. Nagu möödunud aastalgi, peetakse kokkutuleku avalikkusele mõeldud üritus ? motoshow ? ka tänavu Jõgeva linnas. Ainult et sel aastal jätsid korraldajad Igor Ellissoni sõnul motoshow ajaks vihma tellimata.

?Möödunudaastane motoshow oli justkui testüritus,? ütles Igor Ellisson ja lisas naljatamisi: ?Et tsiklimehed ja publik kesklinna päris ära ei ummistaks, tellisime igaks juhuks vihma. Nüüd, kui on selge, et rahvas ikka kesklinna kuidagi ära mahub, julgeme juba ilusa ilmaga showd teha.?

Jõgevatrefi suured sõbrad ? Soome motokaskadöörid ? on lubanud motoshow ajal püstitada rekordi ning sõita tsikli tagarattal mööda Suurt tänavat Hansapangast Ühispangani. Edasi jätkuvad sündmused Jõgeva Majandusühistu kaubahalli ees. Muuhulgas toimub seal ka aeglussõiduvõistlus. Toitlustustsoon on seekord linnavalitsuse ees.

?Aeglussõiduvõistlusele ootame peale motomatkajate ka Jõgevamaa noori rollerisõitjaid, kes võiksid kohe, kui oma sõiduriistad talvekorterist välja toovad, harjutama hakata,? ütles Igor Ellisson. ?Kurja näoga piletimüüjaid selle ürituse ajal kusagil seismas pole, sest sissepääs on kõigile, nii noortele kui ka vanadele, tasuta. Motoshow saab teoks koostöös linnavalitsusega.?

Tänavu saab Jõgevatreff endale ka tunnusmeloodia ehk rokkhümni, mille on loonud ja sisse mänginud Mait Seger ja ansambel Pickups. Esimest korda saab tunnusmeloodiat kuulda mai lõpus Jõgeval toimuval Kesk-Eesti messil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus