Motomehed pidasid võitlusliku hokimatsi

Mängiti küll veidi lihtsustatud reeglite järgi: kui litter läks oma poolelt vastaste joone taha, siis seda veaks ei loetud. Küll oli keelatud jõumäng ja löökvise.

Pikast  heitlusest (väljakul oldi kolm veerandtunnist kolmandikaega) oli tulnud pealtvaatajatena osa saama umbes poolsada inimest, kes sellele tormiliselt kaasa elasid. “Ära karda, viska peale! Mine mööda! Juurde, juurde!” kostis  ergutushüüdeid. Sekka kippus ergutajatelt ka krõbedamaid väljendeid tulema ? fanaatikud elasid põnevasse jõukatsumisse sedavõrd sisse.

 Kuigi teadjate sõnul olid nii Jõgeva kui Luua motopoisid-mehed mitmel päeval uisutamist ja hokimängu harjutamas käinud, veetsid paljud mängu esimese veerandaja rohkem pikali kui püsti. Raskeid vigastusi mehed siiski ei saanud, vaid üks purunenud hokikepp tuli maha kanda.  “Vaesed mehed, tahaks näha, kuidas nad kuidas nad homme voodist tõusta suudavad,” muretses väljaku valdaja Kaido Poom.

Kuigi aeg-ajalt kippus litter ära kaduma, olid mehed siiski varmad sellele järele uisutama ning mängu tagasi tooma. Seda, et litrile ikka pihta ka saadi, näitas tõik, et see kokku koguni üheksal korral väravasse maandus. Nii ühel kui teisel meeskonnal tuli vahepeal ka arvulises vähemuses mängida, kui mõni võistlejatest parajasti karistust kandis. Kaheminutilisi karistuspingil istumisi tuli ette mõlemal meeskonnal ja üsna mitmel korral.

“Teeme juba vaheaja, enam ei jõua,” kostis enne esimese veerandaja lõppu platsilt murelikke hääli. Kuid siiski suudeti mängu lõpuni vastu pidada.

Märkimist väärib, et mida lõpupoole mäng jõudis, seda kindlamaks muutus ka võistlejate mängustiil: kukkumist tuli vähem ette ja aina tihedamini sattus litter väravasse.

Autasustati mõlemaid värvika sõpruskohtumise vastu pidanud meeskondi ? rohelistes särkides võidumehed said auhinnaks igati sissetöötatud süütepooli kaane ehk kuldse autasu ning oran?ides särkides luuakatele läks  karbuss, mida saab kaela riputada ehk hõbedane autasu.

Ürituse ühe korraldaja, motomeeste sõbra Kati sõnul jäi tänavu küll matsi korraldamiseks veidi vähe aega ? kõigest nädal. Kuid õnneks läks kõik kenasti. Mõlemal poolel olid nõutud viis mängijat ja ?puurivaht? ning isegi mõned varumängijad täitsa olemas. Järgmisel aastal tuleb motomeeste hokimats kindlasti jälle, kuid sellest plaanitakse teha suurem üritus ? kutsed saadetakse kõigile motoklubidele üle Eesti.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus