Mõtetega suures suves

Alles süttisid jõulutuled ning vähehaaval ja järjest sagedamini kuuleb siin-seal teemakohast muusikat. Suurtes kaubanduskeskustes ahvatletakse külastajaid  piparkoogilõhnadega pühadelainele ja seega ka kergemeelsemalt raha kulutama. Pärispühad on aga siiski alles mitme tuisu, ja arvata, et ka mitme põhjaliku sula kaugusel.

Ometi mõeldakse siin-seal juba soojale ajale ja suurele suvele. Hiljaaegu korraldati Põltsamaal infopäev neile aktiivseile kodanikele, kes suvel linnapäeva puhul proovida tahavad, kuidas nad kohviku pidamisega hakkama saavad. Üks päev on tõesti vaid katsetamiseks, kuid mine tea, ehk hakkab see amet mõnele kohvipakkujale nii meeldima, et proovimisest perefirma sünnib.

Soojale ajale mõtlevad ka noortega tegelejad: möödunud nädalavahetusel õppisid noorkotkad Kuremaa ujulas asjatundjate käe all, kuidas veega ohutult sõbrustada ja kuidas  veekogus hätta sattunud kaaslast  vajadusel aidata.

Mõtete ja tegudega ajast ees olla on kahtlemata arukas. On ju vanarahvaski tähele pannud, et rege on tark suvel rautada, vanker tuleb aga juba külmal ajal töökorda seada.  

8. detsember 2012

blog comments powered by Disqus