Mootorrattaklubi Põhjatuulte Pojad sai aastaseks

Esinesid rokkmuusikat viljelevad bändid Fata Morgana Paide lähedalt Väätsalt, High`nŽDry Tallinnast ja Ugly Ogre Tartumaalt. Kohal olid ka tattoo tegijad ehk tätoveerijad ja idamaade restoran Tsink Plekk Pang, kes hoolitses toitlustamise eest.

Ühtlasi oli üritus hooaja avapidu ning avaldati tänu ka kõigile toetajatele. «Näiteks tattoo mehed on meiega kõigil üritustel kaasas käinud,» ütles üks peakorraldajaid Heiki Narits. Tätoveeringuid lastakse teha ka pidudel, kuid peamiselt sõlmitakse ikkagi kokkuleppeid.

Jõgevamaal motokultuuri arendamise ja tutvustamisega tegeleva MTÜ ETNO Motorism esindaja Kristian Vaarpuu sõnul sai klubi küll alles aastaseks, kuid kevadhooaega avati juba kolmandat korda, sest motomeeste umbes 30- liikmeline seltskond käib koos juba aastaid. «Läbi ürituste tutvustatakse tsiklikultuuri,» ütles Vaarpuu. Tähtis on näidata, et tegelikult on tsiklimehed sõpruskond, mitte «gäng» (jõuk). «See on Ameerikast tulnud suhtumine,» leidis Vaarpuu. Teadjate sõnul visatakse narkomaanid halastamatult klubist välja, samuti võib kindel olla, et ümbrus pärast tsiklimeeste üritusi korda jääb.

«Tähtis on see, et üritustel oleks elav muusika omaloominguansamblitelt, samuti korraldame mitmesuguseid võistlusmänge motoklubide vahel,» selgitas üks ürituse peakorraldajaid Heiki Narits. «Me ei ole väljas teenimise peal, oluline on see, et endal oleks hea ja teistel ka huvitav,» lisas Narits. Sünnipäevapeol võisteldi köietõmbamises ja mootorratta raamil mehe kandmises. Kohal oli tsiklimehi üle Eesti.

Motomehi ühendab korraldajate sõnul eelkõige huvi tsiklimaailma vastu, vaba olemine ning rokkmuusika. Heiki Naritsa sõnul on neid motoklubisid, kes korraldavad väljapoole suunatud üritusi, üsna vähe. MC Põhjatuulte Pojad on aga isegi kaks suuremat üritust ? suvel Laiusel toimuv suur motomeeste pidu ning kevadine hooaja avamine. Klubi suuremateks üritusteks on ühised väljasõidud ja matkad, mis suvisel hooajal võetakse ette vähemalt paar korda kuus.

«Sellesse suhtutakse väga positiivselt, kui keegi midagi teha viitsib, sest kui aus olla, ega Jõgeval eriti midagi ei toimu,» ütles Narits. Tema arvates võiks kümmekond aastat tühjana seisnud endises Pae restoranis, mis tegelikult on pidude korraldamiseks ideaalne, toimuda üks üritus kuus või vähemalt kvartalis, kui huvi on. Lisaks tsiklimeeste liikumisele on Jõgeval üsna arenenud pungi- ja räpikultuur.

Jõgeva Majandusühistuga seotud inimese sõnul toetab ühistu üritust eelkõige sellega, et laseb sellel toimuda. Seni, kuni ruumil ei ole kindlat rentnikku või omanikku ja inventar ei kannata, ei ole majandusühistul midagi selle vastu, kui ettevõtmisi toimuks ka edaspidi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus