Mooste katsejaam propageerib linapannkooki

Jõgeva Sordiaretuse Instituudi Mooste katsejaama juhataja Kalju Paalman ütles, et lina- ja käsitöölaadaks mõisahoovi  sisustatud väliköögis küpsetatakse pannkooki, mille taignale on lisatud linajahu.

“Kes soovib, saab küpsetamist ka ise proovida. Samuti pakume linajooki, mis on kokku segatud ploomi- ja ananassimahlast ning linajahust. Niisamuti võib linajahu lisada jogurtile või keefirile,” lausus Paalman.

Lina propageerimiseks korraldatud üritusel tutvustatakse ka linast käsitöötooteid ja linaseid rõivakomplekte. Omaaegseid linatöötlemisvõtteid demonstreerivad Mõniste muuseumi töötajad.

Jõgeva Sordiaretuse Instituudi katsejaama asumine Moostes on põhjuseks, miks Mooste Mõisa Arendajate Selts ja vallavalitsus hakkasid selles paigas möödunud aastal lina- ja käsitöölaata korraldama.

“Tänavu kasvatame me lina 60-70 hektaril. Sel aastal õitseb lina paremini kui möödunud aastal, mistõttu võib oodata päris head saaki,” lausus Kalju Paalman.

Moostes kasvatatud linast valmistatakse ka linaõli, linajahu ja graanulite kujul linakooki, mida kasutatakse muuhulgas tervisemunade tootmisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus