Moosipurkidega Brüsselisse

Eestis on omapäraseid ja huvitavaid inimesi. Näiteks valati Toompeale piketti tegema minnes piima teele ja võeti kaasa kaks siga. Selle piketiga ei saavutatud midagi kasulikku.

Ei tea, mida need inimesed mõtlesid, kui hääletasid Euroopa Liitu astumise poolt? Sellega saadi valus hoop, sest kaubad kallinesid, eriti suhkur, maiustused, elektroonika? Euroopa Liidu karmistuvate nõuetega likvideeriti mõne lehma pidamine.

Siis määrati suur suhkrutrahv, milles peetakse süüdlaseks Juhan Partsi valitsust.

Et suhkrutrahvi vähendada, kuulutas tartumaa Põllumeeste Liit välja mooside kogumise kampaania, mis kestis 30. novembrini. Arvati, et kogutakse 800-900 moosipurki, mille abil saab Brüsseli ametnikele selgeks teha, et enne Euroopa Liiduga ühinemist osteti kokku ligi 30 000 tonni suhkrut ja perenaised valmistasid sellest hoidiseid.

Mulle tundub, et see kampaania on naeruväärne. Vaevalt et Brüssel nende moosipurkide näitamise peale suhkrutrahvi vähendab. Kui meie tippametnikud Brüsselis pole suutnud trahvi vähemaks kaubelda,  vaevalt suudetakse siis moosipurkide näitamisega seda saavutada. Ja eelkõige on vaja nendega üle piiri saada.

Mis aga nendest moosipurkidest saab? Ei usu, et veterinaar- ja toiduamet lubab neid lasteasutustele kinkida. Näiteks mina küll võõra antud moosipurki ei avaks ega hakkaks seda moosi sööma. Kes garanteerib, et ma toidumürgitust ei saa?

Küllap mõni lahendus siiski leitakse.

ALEKSANDER KÕRGESAAR
Vaiatu külast

blog comments powered by Disqus