Mööda punast vaipa presidendini

Mõtte mängida koolis oma jõududega läbi presidendi vastuvõtt käis Maarja kooli huvijuhile Merle Haossarele välja Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann.

“Mulle piisas ühest lausest ? ja kohe hakkas mõte jooksma, et mida ja kuidas teha vaja on,” ütles Merle Haossar.

Idee võttis kohe omaks ka kogu koolipere. Lapsed valisid, missuguseid seltskonnategelasi nad kehastada tahavad (et vastav isik ka tegelikult presidendi vastuvõtule kutsutavasse “nomeklatuuri” kuuluks, polnud kohustuslik) ning asusid vanemate abiga kostüüme hankima: kas õmmeldes, riidekappides tuhnides või tuttavatelt laenates.

Mõistagi tuli õpilaste hulgast valida ka presidendipaar. Nende kehastamise au langes IX klassi õpilastele Airi Koolile ja Martin Rajule. Rohkem kandidaate, muuseas, ei esitatudki: ju siis tundus kõigile nii loomulik, et just neist saavad peoperemees ja -perenaine.

Möödunud neljapäeva hommikupoolikul saabusid Maarja kooli kosmeetik ja juuksur ? selleks, et aidata “presidendi” vastuvõtule kutsutuid ette valmistada. Pärast keskpäeva hakkasid saabuma ka väljastpoolt kooli kutsutud külalised, sealhulgas kolm täiesti ehtsat Riigikogu liiget ? Margi Ein, Mai Treial ja Mati Kepp.

“Kutseid saades mõtlesime küll, et päris president peaks sel ajal kusagil mujal kui Maarjas olema, aga ega päris kindlalt ka võinud teada,” ütles Mai Treial muigamisi.

Modellid olümpiaadil

Nagu Arnold Rüütli vastuvõtulegi, nii eelnes ka Maarja kooli presidendi vastuvõtule kontsertaktus, ainult et värisevate kõrvadega jäneste asemel esinesid seal Pala kandi lauluneiud Merle Müür ja Merike Jaanisk. Ning lisaks presidendi kõne kuulamisele jagati seal tunnustuskirju ka olümpiaadidel ja spordivõistlustel häid kohti saavutanuile. Et aga kogu seltskond oli juba vastuvõtuks kostümeeritud, siis ei tasunud imestada, kui tunnustuskirju tulid vastu võtma miss Laura Kõrgemäe, Tarmo “Tunnikontroll” Tallermaa, modellifirma omanik Beatrice, “Lihtsa elu” Triin, kirjanik Kertu Rakke, ärimees Raimo Kägu ja teised.

Kui aktus peeti aulas, siis kätlemistseremoonia leidis aset võimlas. Ikka nii, et pika punase vaiba ühes otsas seisis presidendipaar, teises aga teadustaja Eero Raun alias Andry Lillepõld, kellele külalised järgemööda oma nimekaardid ulatasid.

“Ausõna, süda värises täpselt niisamuti kui päris presidendipaari kätlema minnes,” tunnistas pärast Mai Treial. “Lapsed on aga endi kehastatavad seltskonnategelased nii omaks võtnud, et tükati võib tabada isegi sama hoiakut, mis “originaalil”.”

“Tundub, et lastele endile see üritus väga meeldib,” ütles Margi Ein. “Ja vanemad väärivad tunnustust selle eest, et nad kostüümide hankimisega nii palju vaeva näha viitsisid.”

“Kui selline rollimäng kunagi läbi tehtud, ei jääda ilmselt hätta ka päris presidendi vastuvõtul,” lisas Mati Kepp.

Presidendiproua kingad

Kui päris Kristina ?migun oli möödunud neljapäeval veel Torinos ja värskelt emaks saanud Katrin ?migun USAs, siis liba-?migune Maris Maasikut ja Moonika Ansipit ei takistanud miski presidendi vastuvõtul osalemast. Ning Marisel tuli pidevalt õnnesoove vastu võtta: päris Kristinal oli ju sel päeval sünnipäev.

“Kristina ?miguni tahtsin mängida sellepärast, et mulle endale ka meeldib väga suusatada,” ütles Maris. “Homses telekavas on minu jaoks ka kõige tähtsam naiste 30 kilomeetri suusatamine ja alles siis presidendi vastuvõtt.”

Peoperemees Martin Raju tunnistas pärast kätlemistseremooniat, et Arnold Rüütli asemel püüdis ta kehastada eelkõige presidenti kui niisugust. Küsimusele, kas ta kunagi ka päris presidendiks saada tahab, vastas ta diplomaatiliselt:

“Seda ma praegu veel ei ütle. Eelkõige tahan saada oma riigi heaks kodanikuks.”

Peoperenaine Airi Kool aga tunnistas, et vaatab presidendi vastuvõttu telekast nüüd hoopis teise pilguga.

“Kõigepealt tahan ma näha, mis kingad presidendiproual jalas on, et ta nendega nii kaua seista suudab,” ütles Airi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus